MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA LIGA BESKIDZKA
17.05.2007.
Gimnazjum w Istebnej było organizatorem już drugiej edycji Międzynarodowej Młodzieżowej Ligi Beskidzkiej. 19 kwietnia zawitały w naszej szkole zespoły dwóch czeskich szkół: Zakladni Skoly z Jablunkova oraz Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza z językiem polskim także, z Jabłonkowa. Drużyny rywalizowały w dwóch dyscyplinach w piłce nożnej i piłce siatkowej. Obydwie były reprezentowane przez chłopców i dziewczyny.
Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem gości oraz pokazem zespołów tanecznych. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów z Istebnej i Jabłonkowa, rozgrzała kibiców i młodych sportowców.
Po występach równolegle na dwóch boiskach rozpoczęły się rozgrywki piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Zespół chłopców z Istebnej bez większych przeszkód pokonał swoich rywali i ostatecznie uplasował się na pierwszym miejscu. Z kolei ciężką przeprawę miały nasze gimnazjalistki grając o pierwsze miejsce z Zakladni Skoly z Jablunkova. W decydującym meczu po wyrównanej walce i dramatycznej końcówce uległy w tie-break-u zajmując miejsce drugie. Po siatkarskich zmaganiach rozpoczęli rywalizację piłkarze. Waleczne drużyny dziewcząt i chłopców z naszego gimnazjum gładko wygrały pojedynki ze swoimi rywalami zajmując pierwsze miejsca.
W ogólnej klasyfikacji biorącej pod uwagę wszystkie mecze rozgrywane w tym dniu, pierwsze miejsce zajęło Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, drugie miejsce Zakladni Skola z Jablunkova oraz trzecie miejsce Szkoła Podstawowa im. H.Sienkiewicza z językiem polskim z Jablunkova.
Wszyscy uczestnicy ligi otrzymali słodkie nagrody, a drużyny dyplomy i puchary ufundowane przez Radę Rodziców i Urząd Gminy w Istebnej. Ponadto w połowie rozgrywek zawodnicy mogli posilić się pysznym obiadem i odwiedzić kawiarenkę specjalnie przygotowaną na tą okazję przez Samorząd Uczniowski. Mecze sędziowali zaproszeni na tą okazję p. W. Gościniak, p. K. Chorąży oraz p. J. Waszut. Organizatorem turnieju była Dyrekcja oraz nauczyciele WF z istebniańskiego Gimnazjum.

Wyniki :
Piłka siatkowa chłopców
Zakladni Skola – Szkoła Podstawowa Jablunkov 2:0 (25:15, 25:14)
Szkoła Podstawowa Jablunkov – Gimnazjum Istebna 0:2 (16: 25, 8:25)
Gimnazjum Istebna - Zakladni Skola 2:0 (25:19, 25:14)

Piłka siatkowa dziewcząt
Zakladni Skola – Szkoła Podstawowa Jablunkov 2:0 (25:11, 25:13)
Szkoła Podstawowa Jablunkov – Gimnazjum Istebna 0:2 (20:25, 17:25)
Gimnazjum Istebna - Zakladni Skola 1:2 (12:25, 27:25, 20:25)
1. Zakladni Skola z Jablunkova
2. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej