WYBORY DO SAMORZĄDU
29.09.2007.
Dnia siedemnastego września 2007 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbyły się wybory do samorządu szkolnego na rok 2007/2008. Spośród 42 kandytatów, miejsce w samorządzie znalazło 25. Frekwencja dopisała – na 600 przygotowanych kart do głosowania do urny wyborczej trafiło 537, z czego tylko 6 unieważniono. Głosowanie trwało od godziny 8:00 do 11:25, po czym nastąpiło liczenie głosów. Pierwsze nieoficjalne wyniki pojawiły się około godziny pierwszej po południu. Wskazywały na wyraźne zwycięstwo Eweliny Kukuczki z klasy IIId. Oficjalne wyniki zostały jednak podane dopiero osiemnastego września. Zgodnie z przewidywaniami, wygrała Ewelina Kukuczka z IIId zwana „Teklą”. Zdobyła ona 155 głosów. Objęła stanowisko przewodniczącej samorządu. Drugie miejsce z liczbą 118 głosów zajął Wojciech Legierski z klasy IIIi. Objął on stanowisko zastępcy przewodniczącego. Trzecie miejsce zajęła Paulina Waszut z klasy IIId, która będzie pełniła funkcję sekretarza. Skarbnikiem został Jerzy Kajzar z klasy IIIg. Niestety, miejsca w samorządzie nie zajęła żadna osoba z klas pierwszych. Zdecydowana większość, bo aż 16 osób to uczniowie klas trzecich. Klasy drugie mają 9 reprezentantów. Teraz przyszedł czas na skonstruowanie efektywnego rządu i podjęcie decyzji ważnych dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasz nowy samorząd będzie wywiązywał się z powierzonych mu obowiązków i udowodni, że dokonaliśmy właściwego wyboru.