Nowa pracownia komputerowa w naszym gimnazjum!
01.10.2007.

W czasie wakacji została zainstalowana w gimnazjalnej czytelni nowa pracownia informatyczna składająca się z nowoczesnych komputerów marki Macintosh. Komputerów jest 11, wyposażone są w płaskie, ciekłokrystaliczne monitory ze zintegrowaną w obudowie kamerą, mikrofonem i głośnikami, a także bezprzewodowym łączem sieciowym. Oprogramowanie umożliwia korzystanie z Internetu, rozmów internetowych na wizji, wykonywanie dokumentów tekstowych, obliczeń kalkulacyjnych, prezentacji, obróbki graficznej zdjęć i wielu innych działań. Pracownia została podłączona do Internetu za pomocą już istniejącego w szkole szerokopasmowego łącza DSL TP 4MBit/s.

Dodatkowo z pracownią szkoła otrzymała przenośny laptop, projektor multimedialny, drukarkę i skaner. Łączny koszt pracowni zamknął się kwotą ok. 50 tys. zł, którą to kwotę w całości sfinansowało Ministerstwo Edukacji dzięki środkom Europejskiego Funduszu Społecznego. Należy w tym miejscu podziękować Urzędowi Gminy i wszystkim pracownikom gimnazjum, którzy podjęli starania dla uzyskania nowej pracowni na rzecz szkoły.

Mamy nadzieję, że pracownia dobrze będzie służyć potrzebom naszego gimnazjum i rozbudzi zainteresowanie uczniów techniką komputerową.

Andrzej Suszka