Paweł Kulik laureatem międzyregionalnego konkursu
18.12.2007.
Paweł Kulik laureatem międzyregionalnego konkursu “Europa – nasz dom”

W dniu 9 maja 2007 roku Książnica Beskidzka–Punkt Informacyjny Europe Direct w Bielsku-Białej wraz z punktami sieci informacyjnej EUROPE DIRECT w Szolnok (Węgry) i Żylinie (Słowacja) ogłosiła konkurs „Europa – nasz dom”. Konkurs adresowany był do uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z tych trzech regionów. Zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji miasta i regionu pochodzenia z uwzględnieniem: rysu historycznego, atrakcji turystycznych, zabytków oraz europejskiego wymiaru (członkostwo w Unii Europejskiej, współpraca miast partnerskich), mile widziane były też przykłady działań finansowanych z funduszy unijnych.
Prezentację należało wykonać w formie ilustrowanego przewodnika w wersji elektronicznej (od 8 do 16 stron A4) lub prezentacji multimedialnej (od 15 do 20 slajdów).
W polskiej edycji konkursu „Europa nasz dom” organizowanego pod patronatem biur poselskich deputowanych do Parlamentu Europejskiego z poszczególnych regionów wzięło udział 55 uczniów ze szkół gimnazjalnych i średnich, znajdujących się na terenie powiatów: bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego. Oficjalne ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce 11 grudnia 2007 w sali odczytowej Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej.
Laureatem konkursu został uczeń drugiej klasy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej – Paweł Kulik. Jego prezentacja, ukazująca walory kulturowe i turystyczne regionu istebniańskiego, a także sposoby wykorzystania funduszy unijnych w naszej gminie, uplasowała się na drugim miejscu. Paweł odebrał jako nagrodę cyfrowy aparat fotograficzny i dyplom gratulacyjny. Warto podkreślić samodzielność jego pracy i walory estetyczne oraz poznawcze stworzonej przez niego prezentacji. Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Więcej informacji o konkursie a także działalności informacyjnej i doradczej Europe-Direct znaleźć można na stronie: www.europe-direct.bielsko.pl
Andrzej Suszka