Agnieszka Jałowiczor - najlepsza recytatorka
24.04.2008.
Agnieszka Jałowiczor – najlepsza recytatorka w województwie śląskim

17 kwietnia 2008 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Rybniku odbył się VIII Wojewódzki Konkurs Recytatorski Uczniów Szkół Gimnazjalnych. Reprezentantka naszego gimnazjum Agnieszka Jałowiczor (laureatka I miejsca w powiatowych i III miejsca w bielskich eliminacjach rejonowych) zdobyła w rybnickim MDK Grand Prix.
Uczennica klasy IIId przygotowana przez p. Cecylię Suszkę rywalizowała z 25 recytatorami, którzy reprezentowali gimnazja i placówki kulturalne z całego województwa śląskiego.
Agnieszka, prezentując wiersz ks. Jana Twardowskiego Słowa niewulgarne i fragment prozy Jorge Borgesa Dom Asteriona, wywarła na jurorach niesamowite wrażenie. Komisja konkursowa chwaliła nie tylko dobór tekstów do osobowości recytatorki, ale także świetny warsztat, interpretację i ogólny wyraz artystyczny.
Warto też dodać, że nasza gimnazjalistka została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego „Przebudzeni do życia”, który odbędzie się w maju w Bielsku – Białej. Naszej uczennicy i jej opiekunce życzymy powodzenia!
Sukces ten to wielkie wyróżnienie dla naszej szkoły, a zarazem powód do dumy. Niezmiernie się cieszymy, iż Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej – po raz pierwszy biorące udział w tym etapie konkursowym – było tak godnie reprezentowane!