MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA LIGA BESKIDZKA
05.06.2008.
MIĘDZYNARODOWA MŁODZIEŻOWA LIGA BESKIDZKA 06.05.2008r.

Gimnazjum w Istebnej było organizatorem już trzeciej edycji Międzynarodowej Młodzieżowej Ligi Beskidzkiej. 6 maja zawitały w naszej szkole zespoły dwóch czeskich szkół: Zakladni Skoly z Jablunkova oraz Szkoły Podstawowej im. H.Sienkiewicza z językiem polskim także z Jabłonkowa. Drużyny rywalizowały w trzech dyscyplinach w piłce nożnej reprezentowaną przez chłopców, piłce siatkowej, w której uczestniczyli zarówno chłopcy jak i dziewczyny oraz w unihokeju dziewcząt.
Turniej rozpoczął się uroczystym powitaniem gości oraz pokazem zespołów tanecznych. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów z Istebnej i Jabłonkowa, rozgrzała kibiców i młodych sportowców.
Po występach równolegle na dwóch boiskach rozpoczęły się rozgrywki piłki siatkowej chłopców i dziewcząt. Zespół chłopców z Istebnej pokonał swoich rywali i ostatecznie uplasował się na pierwszym miejscu. Z kolei ciężką przeprawę miały nasze gimnazjalistki grając z Zakladni Skoly z Jablunkova oraz ze Szkołą Podstawową im. H. Sienkiewicza, ostatecznie zajmując miejsce drugie. Po siatkarskich zmaganiach rozpoczęli rywalizację piłkarze. Waleczne drużyny chłopców z naszego gimnazjum wywalczyły ze swoimi rywalami zasłużone drugie miejsce. Na koniec naszego turnieju rywalizację rozpoczęły dziewczyny grające w unihokeja. Nasze zawodniczki zajęły miejsce trzecie.
W ogólnej klasyfikacji biorącej pod uwagę wszystkie mecze rozgrywane w tym dniu, wszystkie szkoły znalazły się na tym samym miejscu otrzymując równą ilość punktów.
Wszyscy uczestnicy ligi otrzymali słodkie nagrody, a drużyny dyplomy i puchary. Ponadto w połowie rozgrywek zawodnicy mogli posilić się pysznym obiadem i odwiedzić kawiarenkę specjalnie przygotowaną na tą okazję przez Samorząd Uczniowski. Mecze sędziowali zaproszeni na tą okazję p. W. Gościniak oraz p. K. Chorąży. Organizatorem turnieju była Dyrekcja oraz nauczyciele wf z istebniańskiego Gimnazjum.

Wyniki :

Piłka siatkowa chłopców

Zakladni Skola – Szkoła Podstawowa Jablunkov 2:0 (21:17, 21:13)
Szkoła Podstawowa Jablunkov – Gimnazjum Istebna 0:2 (15: 21, 13:21)
Gimnazjum Istebna - Zakladni Skola 2:1 (18:21, 21:19, 15:13)
1. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej
2. Zakladni Skola z Jablunkova
3. Szkoła Podstawowa im. H.Sienkiewicza z językiem polskim z Jablunkova

Piłka siatkowa dziewcząt

Zakladni Skola – Szkoła Podstawowa Jablunkov 2:0 (21:19, 21:15)
Szkoła Podstawowa Jablunkov – Gimnazjum Istebna 1:2 (21:16, 16:21, 8:15)
Gimnazjum Istebna - Zakladni Skola 0:2 (19:21, 4:21)