II Gminny Drużynowy Konkurs Matematyczny
05.06.2008.
Dnia 21 maja 2008r. odbył się po raz drugi Gminny Konkurs Matematyczny zorganizowany przez naszych nauczycieli matematyki..
Celem konkursu jest rozwijanie wśród młodzieży zainteresowania matematyką, wdrażanie jej do zespołowej i samodzielnej pracy przy rozwiązywaniu problemów matematycznych, podnoszenie poziomu wiedzy z matematyki, jak również promowanie na terenie gminy najlepszych uczniów tego przedmiotu. Dzięki tej inicjatywie możliwa jest też wymiana doświadczeń pomiędzy nauczycielami matematyki szkół podstawowych i gimnazjum.
Do rywalizacji mogły przystąpić trzyosobowe drużyny wszystkich szkół podstawowych naszej gminy. Konkurs składał się z dwóch części:
- w pierwszej każdy uczeń rozwiązywał test jednokrotnego wyboru
- w drugiej drużyny wspólnie rozwiązywały zadania w określonym czasie.
Test indywidualny obejmował materiał szkoły podstawowej, natomiast drużyny rozwiązywały w formie zabawy zadania : krzyżówki, rebusy, wykreślanki, sudoku, tangram i malowanie liczbami.

Wyniki:
I miejsce zajęli uczniowie z SP 1 im.J. Londzina w Istebnej
II miejsce uczniowie z SP 2– Koniaków Rastoka
III miejsce uczniowie z SP 1 im.S. Wyspiańskiego w Koniakowie.

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe.

Oprócz możliwości wykazania się swoimi matematycznymi zdolnościami uczniowie mieli możliwość zawarcia nowych znajomości. W trakcie przerwy miał miejsce słodki poczęstunek ( ciasta upieczone przez rodziców naszych uczniów), zaś przyszli gimnazjaliści zwiedzali szkołę.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy. Dziękujemy nauczycielom, którzy przygotowali swoich podopiecznych. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału w konkursie za rok.