Wyniki konkursów z informatyki rok szkolny 2009 / 2010
11.03.2010.
Konkurs informatyczny W grudniu 2009 odbył się Powiatowy Konkurs Informatyczny
Awans do etapu powiatowego uzyskali:
Marek Byrtus 2a
Pamela Chorąży 3d
Sara Sitek

W styczniu 2010 odbył się ogólnopolski Konkurs Dialnet
Opiekunowie: Andrzej Suszka i Bogdan Ligocki

W listopadzie 2009 odbył się Wojewódzki konkurs AIDS - etap szkolny
Agnieszka Pawlusińska 2 c - udział w finale

IV
IV Gimnazjalny Konkurs Informatyczny na najlepszą witrynę internetową w kategorii „Trójwieś Beskidzka”

Rozstrzygnięty został kolejny już Gimnazjalny Konkurs Informatyczny, który w tym roku dzięki współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Istebnej poszerzył się o kategorię „Trójwieś Beskidzka”. Jury w składzie Elżbieta Legierska-Niewiadomska, Katarzyna Rucka-Ryś, Lucyna Ligocka-Kohut i Andrzej Suszka postanowiło wyróżnić następujące witryny internetowe.

1. Agnieszka Pawlusińska kl. 2c
trojwies.w.interia.pl
2. Pamela Chorąży, Karolina Haratyk kl. 3b
3. Anna Haratyk kl. 2a, Antoni Michałek kl. 3b

Laureatom gratulujemy i dziękujemy za trud włożony w przygotowanie stron internetowych. Wszystkich zaś zachęcamy do obejrzenia w Internecie zwycięskiej witryny.

Organizator: Andrzej Suszka

VII REGIONALNY KONKURS INFORMATYCZNY DLA SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

„MOJE MIASTO – miejsca, ludzie i ich historia”
W Salezjańskim Zespole Szkół Publicznych „Don Bosko” w Świętochłowicach odbył się finał dwuetapowego konkursu informatycznego dla gimnazjów województwa śląskiego. W konkursie wzięły udział trzy uczennice naszego gimnazjum: Agnieszka Pawlusińska i Pamela Chorąży które wykonały strony internetowe o Trójwsi Beskidzkiej oraz Kinga Czepczor, która wykonała film prezentujący uroki naszej małej ojczyzny. Prace te zostały zakwalifikowane do finału, który odbył się w Świętochłowicach 8 czerwca 2010 r. W finale uczestnicy (37 osób) musieli zmierzyć się z wymagającym testem z wiedzy informatycznej. W efekcie finałowej dogrywki Pamela Chorąży osiągnęła znaczący sukces zdobywając trzecie miejsce wśród zawodników z różnych szkół regionu śląskiego. Agnieszka Pawlusińska zajęła dziesiąte miejsce, natomiast Konga Czepczor osiemnaste. Atmosfera konkursu była bardzo sympatyczna, zaś wszyscy uczestnicy zostali obdarowani reklamówkami pełnymi różnych elektronicznych (i nie tylko) upominków. Natomiast Pamela w nagrodę otrzymała drukarkę firmy Xerox i dyplom laureata. Naszym uczennicom gratulujemy wspaniałej postawy i wysokich umiejętności informatycznych. Poniżej zaś zamieszczamy kilka zdjęć z konkursu.

Andrzej Suszka

15 maj 2010 r. - IV Gimnazjalny Konkurs Informatyczny

1. Andrzej Juroszek IIIa
2. Piotr Niemczyk If