23.02.2011.
9 stycznia 2011 odbył się XIX finał WOŚP. Po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II włączyło się do akcji, która ma na celu pomóc najbardziej potrzebującym, chorym dzieciom w naszym kraju.
W tym roku zebrane pieniądze zostaną przekazana na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.
Zadaniem Sztabu WOŚP było zebranie chętnych uczniów chcących kwestować w kolejnym finale, organizację dowozu i odwozu wolontariuszy, rozwieszenie plakatów oraz przyjmowanie rozliczeń i liczenie pieniędzy. Sztab WOŚP działający w Gimnazjum im Jana Pawła II w Istebnej tego roku liczył 33 wolontariuszy, którzy na terenie gminy Istebna kwestowali w dwóch turach; w godzinach od 8:00 – 12:30 i od 12:30 -17:00 w miejscach: Istebna centrum, Istebna Market Rema, Jaworzynka centrum, Jaworzynka Trzycatek, Jaworzynka Zapasieki, Kubalonka, Stecówka, Koniaków centrum, Wyciąg „Zagroń”, Wyciąg „Złoty Groń” Suma pieniędzy zebrana do puszek kwestarskich to 13773,62zł zebrana przez wolontariuszy z czego 680,75 zł przekazała parafia ewangelicka z Istebnej.
Odpowiedzialnymi za całość przedsięwzięcia były opiekunki szkolnego koła PCK p. Blanka Fojcik i Aneta Staniek.
Bardzo dziękujemy wszystkim nauczycielom, którzy włączyli się do WOŚP i nadzorowali kwestujących uczniów oraz nauczycielom, którzy 9 stycznia liczyli zebrane pieniądze a były to panie Agnieszka Paluszkiewicz, Lucyna Hernas, Ewelina Jochacy i Aneta Staniek.
Za pomoc w organizacji XIX Finału WOŚP kierujemy podziękowania do Urzędu Gminy w Istebnej, który jak co roku zorganizował dowóz wolontariuszy z miejsc kwestowania do gimnazjum, Policji za sprawowanie nadzoru nad bezpieczeństwem kwestujących uczniów. Serdeczne podziękowania należą się wolontariuszom za ich wielkie zaangażowanie – uczniom naszej szkoły, mieszkańcom gminy oraz wszystkim darczyńcom.
Aneta Staniek