Międzynarodowa Młodzieżowa Liga Beskidzka
29.12.2011.
Międzynarodowa Młodzieżowa Liga Beskidzka – czyli ponadgraniczne spotkanie zaprzyjaźnionych szkół polskich i czeskich. Zawody, na które z niecierpliwością czekamy, święto gier zespołowych… - to wszystko zawsze na wiosnę, zawsze w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej i zawsze pełne niezapomnianych wrażeń. Nie inaczej było teraz, gdy teraz, gdy 5 maja 2011r. spotkaliśmy się już po raz siódmy, by rywalizować w takich dyscyplinach, jak unihokej, piłka nożna czy koszykówka, która zastąpiła siatkówkę, rozgrywaną w poprzednich latach. Wszystko rozpoczęło się rankiem, gdy Dyrektor Szkoły powitał uczestników, a potem zespół taneczny swoim pokazem zagrzał zawodników oraz publiczność zgromadzoną na trybunach. Dla zawodników i kibiców naszej szkoły otworzono okolicznościową kawiarenkę, zaopatrzoną w ciasta, upieczone przez uczniów, w której można było nawiązać nowe znajomości. Sportowcy rozpoczęli rywalizacje od koszykówki, następnie przeprowadzony był turniej w piłce nożnej. Po obiedzie rozgrywki zakończyły się unihokejem – odmianą hokeja na sali gimnastycznej.
Po zaciętych bojach, gry do ostatniego tchu i podliczeniu punktów z każdej konkurencji, pierwsze miejsce zajęły wszystkie , uczestniczące w turnieju szkoły: Zakladni Skola z Jablunkova, Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z językiem polskim z Jablunkova i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej.
Był to dość niespodziewany wynik całodniowej rywalizacji, lecz takie rzeczy się zdarzają. Organizatorzy nagrodzili sportowców dyplomami oraz słodkimi upominkami, ufundowanymi przez market Rema. Po sesji zdjęciowej nastąpiło pożegnanie oraz obietnica spotkania za rok.

Zdjęcia można zobaczyć: tutaj