Dzień integracji
19.04.2012.
W dniu 21.02.2012 w Gimnazjum im. Jana Pawła II odbyła się coroczna impreza integracyjna z udziałem uczniów naszej szkoły, osób niepełnosprawnych ze stowarzyszenia „Dobrze że jesteś” oraz niepełnosprawnych dzieci z Domu Pomocy Społecznej dla dzieci prowadzonego przez Zgromadzenie Sióstr Szkolnych de Notre Dame, ze Strumienia. W spotkaniu uczestniczyła dyrekcja oraz część nauczycieli. Opieką nad gośćmi oraz logistyczną organizacją imprezy(obejmującą między innymi poczęstunek) zajęła się klasa II d pod opieką pani Barbary Matuszny oraz pań pedagog. Najpierw goście wzięli udział w rozgrywkach sportowych na hali gimnastycznej. Następnie uczestnicy spotkania obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów z kształcenia specjalnego (opiekunki: Joanna Kossowska, Agnieszka Kukuczka – Siąkała). Kolejną częścią spotkania była zabawa taneczna do której przygrywał zespół składający się z uczniów naszego gimnazjum(klasa III d i I a) pod opieką pani Beaty Kawulok.
Uczestnicy spotkania, zarówno nasi uczniowie jak i przybyli goście podczas wspólnych zabaw mieli okazję do bliższego poznania się, nawiązania nowych znajomości. Spotkaniu towarzyszyła bardzo miła i serdeczna atmosfera. Nasi uczniowie oraz goście doskonale się razem bawili. Wydarzenie to okazało się nie tylko dobrą zabawą ale także lekcją tolerancji i wzajemnego zrozumienia.
Zacieśniające się więzi między naszymi uczniami a osobami niepełnosprawnymi, dają początek nowym pomysłom wspólnie spędzanego czasu, czemu chcemy wyjść naprzeciw współorganizując w przyszłości podobne imprezy.

Zdjęcia można zobaczyć tutaj