05.06.2012.
W tym roku uroczystości Dnia Patrona w naszej szkole oparte zostały na refleksji związanej z dzieciństwem i młodością Jana Pawła II, hasłem przewodnim tego spotkania były słowa: „Z Karolem w dorosłość”. Chcieliśmy przypomnieć sylwetkę Jana Pawła II, zwłaszcza jako młodego człowieka, który umiał rozpoznać swoje powołanie i kroczyć jego drogą bez względu na trudności i cierpienie. Przygotowania do obchodów uroczystości trwały w szkole już od wielu tygodni. Odbyły się konkursy: poetycki, wiedzy o Janie Pawle II, konkurs multimedialny i plastyczny. W czasie akademii odbył się również konkurs na najlepiej przedstawioną anegdotę z życia Ojca Świętego. Wśród ośmiu zaprezentowanych anegdot najciekawszą okazała się ta, którą przygotowali uczniowie klasy Ic, zatytułowana „Kardynał przynosi wodę”.

W dalszej części przedstawiono wyniki konkursu wiedzy o Janie Pawle II: I miejsce zdobyła Anna Kaczmarzyk z kl.2f, II miejsce Marcelina Heczko z kl.3d, natomiast miejsce trzecie Karina Wojnar z kl.2e.

W trakcie oczekiwania na laureatów kolejnych konkursów wysłuchaliśmy piosenki „Do kołyski” zespołu Dżem w wykonaniu Judyty Czepczor i Magdaleny Michałek z kl.IIId.

Kolejno nadszedł czas, aby nagrodzić najlepsze wiersze, które powstały w ramach Szkolnego Konkursu Poetyckiego, którego hasłem przewodnim były słowa Jana Pawła II na temat prawdy i wolności. Należy dodać, że w ramach przygotowań do konkursu odbyły się warsztaty poetyckie, po których do konkursu zostało zgłoszonych 11 wierszy. Większość z nich to rozważania na temat podkreślanych przez Jana Pawła II wartości: prawdy i wolności. Wyniki konkursu przedstawiła pani Monika Michałek: I miejsce zajęła Klaudia Małyjurek z kl.IIId, II miejsce Justyna Małyjurek z kl.IIId, III miejsce przypadło Patrycji Arczewskiej z kl. Id oraz Darii Gwarek z Ic. Wyróżniono natomiast wiersze Martyny Bestwiny z Ic oraz Katarzyny Juroszek z IIId.

Wyniki kolejnego konkursu-plastycznego na portret Jana Pawła II przedstawiła pani Aniela Michalik: I miejsce zajęła Kinga Polok z kl.IIIf, miejsce II Weronika Kukuczka z kl. Ib, natomiast miejsce III otrzymała Klaudia Chruścicka z kl. IIIc. Na wyróżnienie zasłużyły prace: Joanny Łupieżowiec z kl. IId oraz Barbary Poloczek z kl. Ie.

Kolejno pan Andrzej Suszka przedstawił werdykt w Konkursie na Prezentację Multimedialną o Papieżu Janie Pawle II.
Miejsce I – Barbara Poloczek z kl. Ie Jan Paweł II
miejsce II – Aleksandra Juroszek z kl. Ic Jan Paweł II
III miejsce zajęła Karina Wojnar z kl. IIe Jan Paweł II
. Przyznano też wyróżnienia. Otrzymali je: Barbara Macoszek – kl.If oraz Paweł Rucki – kl. Id.

Część oficjalną obchodów Dnia Patrona podsumował i zakończył Pan Dyrektor, po czym nastąpiło wyprowadzenie sztandaru.

Więcej zdjęć tutaj