Dzień Matki
14.06.2012.
24 maja 2012r. w Gimnazjum im. Jana Pawła w Istebnej odbył się wieczorek teatralno-muzyczno-taneczny z okazji Dnia Matki. Do czytelni zamienionej w przytulną kawiarenkę, ozdobioną kwiatami, esami-floresami i wierszami o matkach przybyli goście, wśród których zdecydowaną większość stanowiły mamy uczniów naszej szkoły. Młodzież – w ramach projektu kierowanego przez Cecylię Suszkę i Halinę Skrzydłowską - przedstawiła zabawne scenki Teatrzyku Zielonej Gęsi, nagradzane przez publiczność salwami śmiechu i oklaskami. Imprezę dodatkowo uświetniły popisy muzyczne Wojtka Baranioka, wokalne Kingi Stańko oraz taneczne Żanety Idziniak i Magdy Muszkiet. Dodatkową atrakcją wieczorku okazał się kabaretowy występ przygotowany przez siostry: Judytę i Dagmarę Czepczor oraz Marcina Łupieżowca. Dopełnieniem imprezy były pyszne ciasta upieczone przez uczestniczki projektu: Olę Juroszek, Lidkę Heczko i Żanetę Idziniak. Wieczorek został perfekcyjnie przygotowany, co jest głównie zasługą utalentowanej młodzieży gimnazjalnej, która wykazała się odpowiedzialnością, rzetelnością i pomysłowością. Hołd złożony mamom za ich codzienny trud wychowywania, troszczenia się o swoje pociechy stał się okazją do oderwania się od szarej rzeczywistości i przeniesienia w krainę sztuki, śmiechu i rozrywki. Mamy nadzieję, że takich imprez w naszej szkole będzie więcej!

Zdjęcia można zobaczyć tutaj