Sportowy sukces gimnazjum w Istebnej
26.11.2013.
W dniu 21 października 2013 r. w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Jana Kiepury w Sosnowcu odbyła się uroczystość Wojewódzkiej Inauguracji Sportowego Roku Szkolnego 2013/2014 z udziałem posłów, senatorów, dyrekcji i nauczycieli wychowania fizycznego śląskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Impreza podsumowywała rywalizację sportu szkolnego w województwie śląskim za rok szkolny 2012/2013 oraz wyróżniała wybitnych nauczycieli, działaczy z okazji 60 – lecia SZS. Nasza szkoła Gimnazjum w Istebnej zajęła miejsce VIII w kategorii szkół gimnazjalnych na 196 placówek gimnazjalnych na Śląsku. To wspólny sukces uczniów i nauczycieli wychowania fizycznego.
Na uwagę zasługuje fakt, iż miejsca, które zostały zajęte przed nami uzyskały głównie szkoły sportowe.
W ubiegłym roku szkolnym 2012/2013 największe sukcesy sportowe udało nam się osiągnąć w następujących dyscyplinach:
-sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt,
-biegi narciarskie chłopców i dziewcząt,
-piłka nożna dziewcząt.
Ceremonię otwarcia dokonał prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego – Mieczysław Mielcarek, Śląski Kurator Oświaty – Stanisław Faber oraz wiceprezydent miasta Sosnowiec – Agnieszka Czechowska – Kopeć. Następnie wystąpili goście honorowi – poseł Sejmu Polskiego a zarazem prezes Szkolnego Związku Sportowego– Wojciech Ziemniak, prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej – Bugdoł Rudolf życząc samych sukcesów w sportowej rywalizacji.
Na zakończenie uroczystości odbył się występ artystyczny uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej, który spotkał się z dużym zainteresowaniem uczestników inauguracji.