Strona gwna

Wyszukiwarka

J.niemiecki
31.01.2014.
2013/2014

Nazwa konkursu Data Organizatorzy
konkursu
Wyniki Opiekun
Przedmiotowy Konkurs z Języka Niemieckiego 25.11.2013r. B.Fojcik, A.Staniek w naszej szkole:
I miejsce:
Mateusz Kajzar 2b
II miejsce:
Natalia Wojtas 2b
III miejsce:
Alicja Małyjurek 2d
B.Fojcik
Konkurs Kolęd 12.12.2013r. B.Fojcik, A.Staniek, P.Kohut I miejsce:
Anna Haratyk 1d, Maria Juroszek 1d, Agnieszka Kawulok 1d,Jakub Kukuczka 1d, Dominika Legierska 1d, Kinga Patyk 1d, Wiktoria Miszta 1c, Kinga Nokielska 3a, Ewa Mojeścik 3a, Patryk Kaczmarzyk 3b

II miejsce:
Edyta Mojeścik 2b

III miejsce:
Angelika Bernaczek 2d, Aleksandra Juroszek 2d, Paweł Juroszek 2d, Patrycja Arczewska 3d

B.Fojcik
Konkurs na prezentację multimedialną o Świętach Bożego Narodzenia w krajach niemieckojęzycznych od 02 do 16 grudnia2013r. B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Magdalena Sołtysiak 3d
II miejsce:
Aleksandra Łacek 3a
III miejsce:
Sabina Ligocka 1b
wyróżnienie:
Magdalena Baczynska 3a
A.Staniek
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas pierwszych 14.05.2014 B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Aleksandra Rębisz (1c)
II miejsce:
Paulina Białożyt (1e)
III miejsce:
Natalia Sewastynowicz (1f)
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas drugich 14.05.2014 B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Katarzyna Zogata (2c)
II miejsce:
Paweł Golik (2e)
III miejsce:
Ewelina Słowik (2e)
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas trzecich 14.05.2014 B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Barbara Macoszek (3f)
II miejsce:
Izabela Juroszek (3f) oraz Martyna Łupieżowiec (3d)
III miejsce:
Krystyna Musiał (3f)
Konkurs na plakat o Niemczech "Z czym kojarzą Ci się Niemcy?" 03-06.06.2014r. B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Ewelina Słowik i Ewelina Urbaczka 2e
II miejsce:
Barbara Macoszek i Izabela Juroszek 3f
III miejsce:
Aleksandra Chrząstek 2b
wyróżnienie: Tomasz Suszka 1c i Sandra Nowara 2d

2014/2015

Nazwa konkursu Data Organizatorzy
konkursu
Wyniki
Przedmiotowy Konkurs z Języka Niemieckiego 25.11.2014r. B.Fojcik, A.Staniek w naszej szkole:
I miejsce:
Natalia Wojtas 3b i Ewelina Słowik 3e
II miejsce:
Karolina Łacek 3d
III miejsce:
Paweł Golik 3e
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas pierwszych B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Patryk Wawrzacz 1f
II miejsce:
Teresa Mucha 1e
III miejsce:
Łukasz Juroszek 1e
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas drugich B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Aleksandra Rębisz 2c
II miejsce:
Wiktoria Kapaś 2c
III miejsce:
Anna Kulik 2e i Magdalena Urbaczka 2e
Konkurs wiedzy z Języka Niemieckiego dla klas trzecich B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Katarzyna Zogata 3c i Natalia Wojtas 3c
II miejsce:
Paweł Golik 3e i Ewelina Słowik 3e
III miejsce:
Karolina Łacek 3d
2015/2016

Nazwa konkursu Data Organizatorzy
konkursu
Wyniki
Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy B.Fojcik, A.Staniek w naszej szkole:
I miejsce:
Joanna Kukuczka 3c
II miejsce:
Wiktoria Kapaś 3c
III miejsce: Aleksandra Rębisz 3c
Święto Zjednoczenia Niemiec B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Joanna Kukuczka 3c, Wiktoria Kapaś 3c
II miejsce:
Agnieszka Samowędziuk 3a, Patrycja Podżorska 3a, Kamil Czyż 3a

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych etap 1 B.Fojcik, A.Staniek I miejsce:
Joanna Kukuczka 3c
II miejsce:
Wiktoria Kapaś 3c
III miejsce: Aleksandra Rębisz 3cMIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W maju 2016 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbył się I etap międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego, który miał na celu sprawdzenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. 18 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do rozwiązania I etapu konkursu, a sześciu z nich uzyskało awans do etapu II. Podobnie rzecz miała się w Wiśle. Również tam uczniowie Gimnazjum nr 1 przystąpili do rozwiązania tej samej wersji konkursu, a dziewięciu z nich mieliśmy okazję gościć w czerwcu podczas II etapu. Chwilę oczekiwania na rezultat konkursu umilił słodki poczęstunek. Najlepsze wyniki uzyskali:
miejsce I – Wiktoria Kapaś kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
miejsce II – Aleksandra Rębisz kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
miejsce III - Jakub Smajdor kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
WYRÓŻNIENIA:
• Jakub Legierski kl. 1a (Gimnazjum Istebna)
• Łukasz Kulik kl. 3a (Gimnazjum Istebna)
• Kędzior Łukasz kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
• Aleksander Guzik kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
• Joanna Kukuczk kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Każdy laureat otrzymał nagrody podczas akademii w swojej szkole. Nad całością czuwały nauczycielki języka niemieckiego w składzie: mgr Marzena Kieczka, mgr Aneta Staniek oraz mgr Blanka Fojcik.
Opracowała
mgr Blanka Fojcik

W dzisiejszym świecie zjawisko wielokulturowości staje się powszechne. Ludzie z różnych krajów nieustannie napływają do Europy z różnorakich powodów. Często problemy zaczynają się przy próbie komunikacji. Gesty mogą być różnie rozumiane, pozostaje więc tylko język. I choć cały świat kłania się wszechobecnemu angielskiemu, coraz większy jego odłam dąży do porozumiewania się językami narodowymi. W tym celu szkoły oprócz angielskiego wprowadzają języki takie jak rosyjski, czy hiszpański. Na terenie naszej gminy uczy się języka niemieckiego i francuskiego.

W drugim semestrze roku szkolnego 2016/2017 Gimnazjum im. Jana Pawła II po raz kolejny wzięło udział w Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o krajach niemieckojęzycznych organizowanym przez Gimnazjum w Istebnej oraz Gimnazjum w Wiśle. Konkurs składał się z dwóch etapów. Najpierw panie mgr Blanka Fojcik i mgr Aneta Staniek 5 maja przeprowadziły etap szkolny będący eliminacją do finału. Test dotyczył krajów niemieckojęzycznych tj. Szwajcarii, Austrii, Niemiec i Liechtensteinu. Oprócz pytań typowo geograficznych, czy charakteryzujących dane państwo, zawierał także pytania dotyczące obecnych obyczajów, systemu edukacji czy po prostu życia codziennego. Uczestnicy mężnie walczyli o jak najlepsze wyniki, jednak najważniejsza była przede wszystkim chęć sprawdzenia samego siebie i tego co zostało w pamięci po semestrach nauki języka niemieckiego. Spośród sporej grupy uczniów do finału zakwalifikowali się: Anna Haratyk, Teresa Mucha, Kacper Legierski, Jakub Legierski, Adam Małyjurek, Franciszek Jaroszyński oraz Jan Juroszek.

11 maja odbył się etap międzyszkolny konkursu. Laureaci z naszego gimnazjum udali się do Zespołu Szkół nr 1 w Wiśle, by tam porównać się z innymi uczniami, jak i również ostatecznie wykazać się wiedzą. Finałowy test był nieco bardziej urozmaicony niż poprzedni. Dominowały pytania z zakresu historii, postaci związanymi z różnymi dziedzinami czy obiektów ; ich położenia i niemieckiej nazwy. W oczekiwaniu na werdykt komisji konkursowej w składzie: mgr Marzena Kieczka, mgr Aneta Staniek i mgr Aleksabdra Barbuletis-Bolek. Uczestniczy ostudzali wytężone umysły poczęstunkiem. Po dokładnym przeanalizowaniu prac komisja ogłosiła co następuje:

I miejsce zajął Jakub Legierski z klasy 2a z Gimnazjum w Istebnej

II miejsce zajęła Anna Haratyk z klasy 2c z Gimnazjum w Istebnej

III miejsce zajął Aleksander Guzik z klasy 3c z Gimnazjum w Wiśle

Nagrody uczniowie z naszej szkoły otrzymali na apelu szkolnym. Życzymy im sukcesów i rozwijania talentu w przyszłych etapach edukacji. Powinniśmy pamiętać o nauce języków obcych wedle znanego powiedzenia : ”Koniec języka za przewodnika”

Autor : Jakub Legierski z klasy 2A