TARGI EDUKACYJNE
11.04.2014.
27 marca, Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej, zorganizowało dla swoich uczniów i ich rodziców TARGI EDUKACYJNE. Przyszli absolwenci poprzez udział w targach mieli okazję w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami szkół ¶rednich. Co ważne, młodzi ludzie mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami jakie oferuje dana szkoła, ale też porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, z nauczycielami i sprawdzić jak nauka w danej szkole przebiega, jakie s± przedmioty w liceach, technikach i szkołach zawodowych.
Każda placówka posiadała swoje stanowisko z ulotkami, plakatami i broszurami, które uczniowie mogli zabrać. Prezentowali się również ze strony praktycznej. Pokaz sztuk walki, kelnerski savoir-vivre, sterowanie robotami, to tylko kilka przykładów jak ciekawa dzi¶ może być nauka.
W tegorocznych targach wzięło udział ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych. Większo¶ć z nich to placówki z naszego powiatu. Dodatkowo przyjechały także szkoły z Bielska Białej, Brynku, Pszczyny i Katowic.
Mamy nadzieję, że tego dnia każdy trzecioklasista znalazł ciekaw± propozycję na dalsze lata nauki.

Pedagodzy gimnazjum