Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014
03.07.2014.
Zakończenie Roku Szkolnego 2013/2014

Uroczystości zakończenia roku szkolnego 2013/2014 rozpoczęły się już 25 czerwca w środę, kiedy to uczestnicy zajęć teatralnych - uczniowie naszego gimnazjum, pod nadzorem p. Ewy Czulak pokazali swój niezwykły talent aktorski w przedstawieniu "Mały Książę".

Zdjęcia można zobaczyć: tutaj

Po południu opuszczający naszą szkołę uczniowie ostatni raz bawili się wspólnie na komersie.

W czwartek 26 czerwca uczniowie klas drugich pożegnali swoich starszych kolegów, natomiast trzecioklasiści pożegnali swoich nauczycieli i wszystkich młodszych kolegów. Skierowali oni do nas słowa wdzięczności i podziękowania.
W części artystycznej obejrzeliśmy przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu trzecioklasistów. W dalszej części akademii mogliśmy zobaczyć pokaz slajdów, który w obrazowy sposób przybliżył wszystkim najciekawsze chwile z życia naszych absolwentów w przeciągu trzech lat nauki w gimnazjum. Między kolejnymi prezentacjami uczennice: Martyna Bujok i Dagmara Czepczor przedstawiły kilka wesołych scenek parodiujących naszych nauczycieli.
Następnie wszyscy nauczyciele i pracownicy obsługi otrzymali kwiaty, będące wyrazem wdzięczności ze strony absolwentów.
Po wystąpieniu klas trzecich przyszedł czas na pożegnanie trzecioklasistów przez klasy drugie. W wykonaniu drugoklasistów mogliśmy podziwiać wspaniałe inscenizacje wybranych wierszy. Wszyscy uczniowie urzekli nas doskonałą grą aktorską. Nad całością wszystkich przedstawień czuwała pani Ewa Czulak.
Oprócz scenek teatralnych uczniowie klas drugich przyznali trzecioklasistom nagrody w różnych kategoriach, takich jak np. najpiękniejszy uśmiech, przystojniak roku itp. Na koniec absolwenci otrzymali od uczniów klas drugich drobne upominki.

W piątek 28 czerwca nadeszła wyczekiwana chwila rozdania świadectw, jak również licznych nagród.
Uroczystość zapoczątkowali uczniowie klas trzecich, którzy zachwycili nas wspaniałym wykonaniem tańca narodowego - poloneza.
Następnie poznaliśmy wszystkich uczniów, którzy otrzymali wyróżnienia za sukcesy w nauce.

- Najwyższy wynik w klasie pierwszej uzyskali: Aleksandra Rębisz i Bartłomiej Biernacki z kl.1c

w klasie drugiej Paweł Golik z kl.2e

Absolwentem roku zostały: Magdalena Sołtysiak z kl.3d i Barbara Macoszek kl.3f

Tegoroczny egzamin gimnazjalny najlepiej napisała Magdalena Sołtysiak z kl.3d.

- Tytuł aktora roku zdobyły: Dagmara Czepczor z kl. 3f i Martyna Bujok z kl.3e

- Mistrzami sportu zostali: Mateusz Haratyk z kl.3f i Mikołaj Michałek z kl. 3f

- Najlepsze talenty muzyczne w tym roku to: Tomasz Roszkowski z kl. 3e i Patrycja Arczewska z kl. 3d

- Najlepszy talent plastyczny to: Marta Czepczor z kl.3c i Barbara Poloczek z kl. 3d