WARSZTATY PRZYRODNICZE
12.11.2014.
Warsztaty ekologiczne w naszym gimnazjum to już 10 letnia tradycja. Każdego roku klasy trzecie przez trzy dni zdobywają praktyczną wiedzę na temat otaczającego nas środowiska, zasady funkcjonowania ekosystemów oraz obserwują wpływ człowieka na przyrodę. Od ubiegłego roku, dzięki realizacji projektu „Dziś pracujemy na lepsze jutro” treści warsztatów zostały poszerzone o elementy podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych. We wrześniu tego roku szkolnego klasy 3a i 3b uczestniczyły w trzydniowych warsztatach przyrodniczych. Klasa 3a wyjechała do Rycerki Kolonii, a 3b do Rajczy Nickuliny.
W czasie warsztatów, uczniowie poprzez zabawę i doświadczenie poszerzają i pogłębiają swoją wiedzę nie tylko z biologii i ekologii ale także z matematyki, na przykład obliczając wiek drzewa, z fizyki poznając działanie kompasu lub geografii doskonaląc swoje umiejętności posługiwania się mapą. Jednocześnie poprzez wspólne spędzanie czasu, zabawę, wędrówki górskie uczą się współpracy i współdziałania, wzajemnej pomocy, dobrej komunikacji ale take szacunku do drugiego człowieka.
Dzięki dofinansowaniu z projektu „Dziś pracujemy na lepsze jutro” cały koszt uczestnictwa jednej osoby wyniósł 45 złotych.

Zdjęcia można zobaczyć:

tutaj klasa 3a