VI Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
21.01.2015.
16 grudnia 2014 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbył się VI Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Celem konkursu jest zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności językowych oraz poszerzanie wiedzy na temat kultury i tradycji tych krajów. Tematem przewodnim tegorocznych zmagań była Kanada.
Do rywalizacji przystąpiło siedem drużyn trzyosobowych ze szkół podstawowych na terenie naszej gminy. Konkurs składał się z trzech części. Najpierw uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy obejmującym historię, geografię i kulturę Kanady. W drugiej części konkursu drużyny przedstawiły prezentacje multimedialne. Ostatnim zadaniem były scenki rodzajowe, w których uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności językowe i aktorskie.
Najlepszą okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie w składzie: Marta Fiedor, Martyna Białożyt i Samuel Rabin - przygotowane przez panią Celinę Zawadę. Drugie i trzecie miejsce zajęli podopieczni pani Zuzanny Ptak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie. Mateusz Kukuczka, Wiktoria Legierska i Monika Urbaczka - drugie miejsce, Karolina Kukuczka, Sabina Matuszny i Zuzanna Motyka - miejsce trzecie.
Przerwy pomiędzy poszczególnymi częściami konkursy wypełniały występy uczennic z klasy 2c, które wystąpiły w pokazie mody i piosence „Happy”. Wszyscy uczestnicy konkursu mogli również poczęstować się ciastami upieczonymi przez rodziców naszych uczniów, a także pysznymi amerykańskimi pancakes z syropem klonowym według przepisu pani Teresy Przybyły.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panie: Agnieszkę Kierczak, Teresę Przybyłę, Katarzynę Leżańską-Czulak i Ewelinę Jochacy.
Organizatorki dziękują p. Zuzannie Ptak, p. Ewie Buzek, p. Annie Zeman, p. Celinie Zawadzie, p. Łukaszowi Calikowi oraz p. Grzegorzowi Czajkowskiemu za przygotowanie uczniów do konkursu oraz p. Beacie Kawulok za pracę w jury.

Zdjęcia można zobaczyć:

tutaj