Spotkanie z biskupem Januszem Zimniakiem
16.10.2006.
Dnia 6 października 2006 r. w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbyło się spotkanie całej społeczności szkolnej z biskupem Januszem Zimniakiem. Młodzież pod kierownictwem ks. Tomasza Chrzana przygotowała ciepłe powitanie, w którym słowa poezji splatały się z dźwiękami muzyki. Występ młodych artystów, recytujących i grających na fletach, skrzypcach, gitarach czy organach spodobał się dostojnemu gościowi. W mowie do uczniów biskup podziękował za entuzjastyczne powitanie. Wspomniał także chwile własnej młodości, kiedy to wspólnie z proboszczem istebniańskiej parafii - Jerzym Patalongiem był słuchaczem niepowtarzalnych wykładów Karola Wojtyły. Po pełnych uznania i podziwu słowach o naszym patronie,  biskup pobłogosławił wszystkim zebranym w hali uczniom i pracownikom szkoły. Następnie udał się do czytelni na kameralne spotkanie z nauczycielami. Przy kawie i ciastkach był czas na wymianę opinii, ale też ciekawe wspomnienia z przeszłości.