Projekt z języka niemieckiego
27.06.2015.
W piątek 19 czerwca 2015 roku w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbyło się zwieńczenie pracy nad projektem z języka niemieckiego pt. „Doskonalenie sprawności języka niemieckiego we współpracy z Instytutem Goethego”.
W poszukiwaniu informacji i materiałów niezbędnych do przeprowadzenia projektu, uczestnicy odwiedzili Instytut Goethego w Krakowie. Wycieczka odbyła się 13. 11. 2014r. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w atrakcjach przygotowanych przez instytut, m.in. wystawę nowoczesnych prac pt. „Spieltrieb” (tryptyk gry) oraz sprawdzić swoją wiedzę językową z rodzimym użytkownikiem języka niemieckiego. Wydarzenie miało na celu promocję kultury i języka niemieckiego w sferze szkolnej i pozaszkolnej. Osoby biorące udział w projekcie przedstawiły prezentacje multimedialną dotyczącą wspomnianego instytutu. Młodzież zaprezentowała swoją wiedzę zebraną w ciągu miesięcy przygotowań przed klasą 3 „D”. Całość wypadła zgodnie z przewidzianym planem. Opiekunem projektu była P. mgr Blanka Fojcik, nauczyciel języka niemieckiego.

opracował
Paweł Golik