Sprawozdanie z działań profilaktycznych w gimnazjum
09.07.2015.
15 czerwca 2015r. odbyło się spotkanie profilaktyczne dla uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej na temat: „Narkotyki i narkomania wśród młodzieży”. Prelekcję prowadził specjalista ds. narkomanii pan Ireneusz Brachaczek. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich wraz z dyrekcją i nauczycielami. Zajęcia były prowadzone w ciekawy i dynamiczny sposób. Przekazywane treści dotyczyły przyczyn i skutków uzależnienia, obalały krążące wśród młodzieży mity o narkotykach i dopalaczach.
Uzupełnieniem zaplanowanej przez nas profilaktyki, dotyczącej problemów narkomanii, było spotkanie z przedstawicielami Straży Granicznej w dniu 17 czerwca 2015r. br> Funkcjonariusze wywołali dyskusję, w którą włączyli młodzież, przestrzegając zarówno przed próbami sięgania po środki odurzające, jak i wchodzenia w niebezpieczne kręgi i znajomości. Kolejnym, zaplanowanym elementem spotkania był pokaz możliwości wyszkolonego psa w tropieniu narkotyków. Spotkał się z dużym zainteresowaniem zgromadzonych chłopców i dziewczyn.br> Mamy świadomość, iż tego typu działania są we współczesnym świecie konieczne, stąd dostarczenie podstawowej wiedzy o narkomanii powinno wpłynąć na zdrowe decyzje młodych ludzi i pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci. Spotkanie zorganizowane zostało przez pedagogów gimnazjum – Sławomirę Patyk i Magdalenę Krężelok.