Spektakularny sukces naszych gimnazjalistów w Cieszynie!
29.01.2016.
26 stycznia 2016 r. w Katolickim Liceum i Gimnazjum im. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie interdyscyplinarnego konkursu zorganizowanego z okazji setnej rocznicy urodzin ks. Jana Twardowskiego zatytułowanego: Ks. Jan Twardowski - poeta świętego luzu. Do rywalizacji przystąpiło prawie 120 uczniów z 30 szkół całego powiatu cieszyńskiego, a także m.in. Brzeszcz i Żywca.
Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w części recytatorskiej i plastycznej konkursu, gimnazjaliści - recytatorskiej, plastycznej i literackiej, natomiast najstarsi, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych - w części literackiej.
Wszystkich uczestników konkursu recytatorskiego i literackiego oceniało jury w składzie: przewodniczący ks. Jacek Gracz, pisarka Joanna Jurgałą-Jureczka, polonistka Dominika Konior i ks. Andrzej Abdank-Kozubski. Najlepsze prace plastyczne z kolei wybrali: Ewa Gołębiowska, Adam Zamirski i Tomasz Kamiński.
I tym razem nasi gimnazjaliści godnie reprezentowali swą szkołę! Mateusz Kukuczka z klasy I a (podopieczny Cecylii Suszki) zdobył bowiem I miejsce w konkursie literackim, pisząc rozprawkę na temat… śpieszenia się. Oczywiście były to rozważania oparte na twórczości ks. Jana Twardowskiego, w których Mateusz popisał się znajomością wierszy poety i skłonnością do filozoficznej zadumy, za co zresztą zdobył główną - jakże spektakularną – nagrodę, czyli pięciodniową wycieczkę do Londynu! Z kolei Adam Małyjurek z klasy II e (również przygotowany przez Cecylię Suszkę) zdobył drugie miejsce w konkursie recytatorskim, deklamując z dużą dozą emocji wiersz O maluchach. Wreszcie Wiktoria Miszta z klasy III c (podopieczna Haliny Skrzydłowskiej) zostala nagrodzona trzecim miejscem w konkursie plastycznym.
Naszym uzdolnionym i ambitnym uczniom oraz ich opiekunkom serdecznie gratulujemy i niezmiennie życzymy kolejnych sukcesów!

Polonistki