VII Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
04.05.2016.
17 marca w naszym gimnazjum odbył się VII Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział dziesięć trzyosobowych drużyn przygotowanych przez panie: Ewę Buzek, Celinę Zawadę , Zuzannę Ptak, Annę Zeman oraz Darię Adamek. Tegoroczna edycja dotyczyła Irlandii.
Pierwszym zadaniem, z jakim zmierzyli się uczestnicy, był test obejmujący historię, geografię oraz kulturę tego kraju. W części drugiej należało przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną. Ostatnim punktem konkursu była scenka w języku angielskim.

Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koniakowie, w składzie Julia Czulak, Natalia Czulak oraz Mikołaj Polok.

Drugie miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej: Zuzanna Przybyła, Zoe Secman oraz Marta Staniek.

Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie: Paweł Haratyk, Marcin Legierski i Samuel Rabin.

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki, o miejscu na podium zdecydowały pojedyncze punkty. Naszą szczególną uwagę zwróciła scenka prezentowana przez uczennice SP1 w Jaworzynce: Oliwię Srokę, Martę Małyjurek oraz Weronikę Rucką opowiadająca historię irlandzkiego skrzata o nazwie Lepreachaun. Przedstawienie wyróżniało się nie tylko znakomitą grą aktorską, ale również doskonale dopracowaną scenografią.
W przerwie słuchaliśmy piosenek w wykonaniu uczniów gimnazjum: Julii Kupczyk oraz Wojtka Bojko. Uczestnicy konkursu mogli również posilić się ciastami upieczonymi przez rodziców uczniów. Serdecznie dziękujemy za pyszne wypieki.
Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez nauczycielki języka angielskiego: Katarzynę Leżańską- Czulak, Agnieszkę Gretkowską, Ewelinę Jochacy oraz Teresę Przybyłę.
Organizatorki dziękują pani Beacie Kawulok za udostępnienie sprzętu muzycznego i pracę w jury oraz pani Urszuli Kierczak, która również pracowała jako juror.

organizatorki