DEUTSCH HAT KLASSE- NIEMIECKI MA KLASĘ
29.06.2016.

Image Image

W okresie od października do marca uczniowie klasy 1f z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej uczestniczyli w projekcie „DEUTSCH HAT KLASSE- NIEMIECKI MA KLASĘ”, którego organizatorem był Instytut Goethego w Warszawie. Projekt miał na celu stworzenie klasopracowni językowej oraz zaangażowanie uczniów w działania na rzecz szkoły i lokalnego środowiska. W czasie kilkumiesięcznej pracy pozalekcyjnej uczniowie podjęli działania do aranżacji takiej sali, która wspiera proces dydaktyczny oraz wzbogaca wiedzę o krajach niemieckojęzycznych. Pierwszoklasiści zdecydowali się na pomalowanie ścian i drzwi sali lekcyjnej 32 motywami niemieckiego obszaru językowego. Zaangażowanie, aktywność i wysiłek uczniów zaowocowały widocznymi efektami: mapami Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Lichtensteinu na drzwiach sali oraz rysunkami pod tablicą. Namalowano m.in. bawarski zamek Neuschwanstein, marki niemieckich samochodów, wizerunek Alberta Einsteina i misia Haribo. Projekt okazał się świetną zabawą, integracją klasy, a zarazem nauką języka niemieckiego. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali od Instytutu Goethego dyplomy uczestnictwa w projekcie oraz upominki. Bardzo serdecznie pragniemy podziękować dyrektorowi naszego gimnazjum– P. Bogdanowi Ligockiemu oraz P. Barbarze Bielesz (nauczyciel plastyki), bez których pomocy i wsparcia projekt nie miałby miejsca. Całość projektu koordynowała wychowawczyni klasy 1f i zarazem nauczyciel języka niemieckiego – P. Blanka Fojcik.

mgr Blanka Fojcik