MIĘDZYSZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
06.07.2016.
W maju 2016 w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej odbył się I etap międzyszkolnego konkursu z języka niemieckiego, który miał na celu sprawdzenie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. 18 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do rozwiązania I etapu konkursu, a sześciu z nich uzyskało awans do etapu II. Podobnie rzecz miała się w Wiśle. Również tam uczniowie Gimnazjum nr 1 przystąpili do rozwiązania tej samej wersji konkursu, a dziewięciu z nich mieliśmy okazję gościć w czerwcu podczas II etapu. Chwilę oczekiwania na rezultat konkursu umilił słodki poczęstunek. Najlepsze wyniki uzyskali:
miejsce I – Wiktoria Kapaś kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
miejsce II – Aleksandra Rębisz kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
miejsce III - Jakub Smajdor kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
WYRÓŻNIENIA:
• Jakub Legierski kl. 1a (Gimnazjum Istebna)
• Łukasz Kulik kl. 3a (Gimnazjum Istebna)
• Kędzior Łukasz kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
• Aleksander Guzik kl. 2c (Gimnazjum Wisła)
• Joanna Kukuczk kl. 3c (Gimnazjum Istebna)
Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy! Każdy laureat otrzymał nagrody podczas akademii w swojej szkole. Nad całością czuwały nauczycielki języka niemieckiego w składzie: mgr Marzena Kieczka, mgr Aneta Staniek oraz mgr Blanka Fojcik.
mgr Blanka Fojcik