Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej uczcili Narodowe Święto Niepodległości
29.11.2016.

16 listopada w naszym gimnazjum odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Akademię poprowadzili uczniowie z klasy III a-Karolina Kobielusz i Jakub Kukuczka. Na tle pięknej dekoracji namalowanej przez panią Magdalenę Krężelok gimnazjaliści w poetycki sposób przedstawili zmienność losów naszej Ojczyzny. Montaż słowno-muzyczny przygotowany został przez nauczycielki: Monikę Michałek i Beatę Kawulok. Dzięki wierszom m.in. Adama Mickiewicza, Jana Kochanowskiego i muzyce w wykonaniu uczniów klas III Łukasza Juroszka (kl. IIIE) Łukasza Kukuczkę(IIIB) i Kacpra Legierskiego (IIIF) podziwialiśmy malowane słowem piękno polskiego krajobrazu, ale też grozę czasów wojny.

W montażu oprócz muzyków wystąpili uczniowie i uczennice: Łukasz Juroszek z klasy III E, Karolina Legierska i Janka Juroszek z klasy I b, Daria Janota i Marcelina Wawrzacz oraz Krzysztof Dymarek z kl. III b, Martyna Białożyt z klasy IIF i Miłosz Suszka i Kacper Kohut z Klasy III A. Uczniowie wprowadzili nas w nastrój zadumy nad losami Polski, a Bartłomiej Poloczek, który spontanicznie zaproponował przeczytanie poetyckiego wspomnienia Franciszka Sikory przekazanego mu przez babcię, wzbogacił naszą akademię o dodatkowy akcent z regionu.

Następnie kapela zainicjowała wspólne śpiewanie polskich pieśni patriotycznych, co bardzo ucieszyło uczniów i nauczycieli szkoły i spowodowało, że na scenie zgromadził się tłum rozśpiewanych patriotów. Po wyjątkowo udanym i wzruszającym śpiewie wysłuchaliśmy wyników konkursów, które zostały zorganizowane z okazji tego święta.

Pani Magdalena Krężelok wręczyła nagrody zdobyte w Konkursie na Najciekawszy Patriotyczny Projekt Nadruku na Koszulkę. Okazało się, że najzdolniejsi w tej dziedzinie są trzecioklasiści : Ania Legierska, Mateusz Zeman, Weronika Ligocka . Za prace malarskie w Konkursie „Z Polskiej Ziemi” nagrody otrzymali:

za I miejsce- Julia Fiedor z klasy I B
za II miejsce- Kasia Łacek z klasy II B
za III miejsce- Maria Okrzesik z klasy I F

Następnie pani Ewa Kożdoń -Waligóra odczytała nazwiska zwycięzców konkursu na prezentację „Ciekawe miejsce w Trójwsi” Zostali nimi: Klaudia Zogata (II E), która zajęła I miejsce, Krystyna Martynko- ( IIa)-II miejsce i Sergiusz Juroszek (II B)- III miejsce.

Nasza skromna szkolna akademia pokazała, że umiemy wspólnie świętować ważne narodowe rocznice, a miłość do ojczyzny jest obecna w sercach gimnazjalistów.

Monika Michałek