Strona gwna

Wyszukiwarka

Wspaniałe popisy teatralne naszych gimnazjalistów!
03.04.2017.

21 marca 2017 r. nasi uczniowie reprezentowali istebniańskie gimnazjum na Powiatowym Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych w Cieszynie.

Zaprezentowali oni sztukę wyreżyserowaną przez panie: Ewę Czulak i Cecylię Suszkę pod tytułem Teatrzyk Zielona Gęś. Spektakl pełen groteskowego humoru, brawurowo zagrany przez: Jakuba Bielesza, Jana Chrapka, Julię i Natalię Czulak, Karolinę Kobielusz, Kacpra Kohuta, Marię Krężelok, Karolinę Kukuczkę, Miłosza Suszkę i Kingę Zawadę zdobył Grand Prix konkursu. Słowa wielkiego uznania pod adresem aktorów i ich opiekunek wyrażali zarówno jurorzy: Karol Suszka – znany reżyser teatru w czeskim Cieszynie czy Danuta Koenig – instruktorka teatralna z Ustronia, jak i widzowie oglądający spektakl.

Kolejnym sukcesem mogliśmy się cieszyć dwa dni później, czyli 23 marca 2017r., kiedy to udaliśmy się na IX Wiślańskie Teatralia Międzygimnazjalne. Zaprezentowaliśmy tę samą sztukę K. I. Gałczyńskiego, która – podobnie jak w Cieszynie - podbiła serca publiczności i jurorów. Pochwał, słów uznania i gratulacji było co niemiara! Wróciliśmy zatem z Wisły nagrodzeni pierwszym miejscem i pięcioma indywidualnymi nagrodami dla: Karoliny Kobielusz, Kacpra Kohuta, Karoliny Kukuczki, Miłosza Suszki i Kingi Zawady.

Sukcesy naszych uczniów to efekt ich ciężkiej, wielogodzinnej pracy, licznych prób odbywających się przed albo po lekcjach. Tym bardziej cieszy więc fakt, że ich trud został doceniony i tak spektakularnie nagrodzony! Gratulujemy im i życzymy wielu sukcesów w przyszłości.

Cecylia Suszka