VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych
03.04.2017.

31 marca w gimnazjum odbył się VIII Gminny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział sześć drużyn przygotowanych przez panie: Ewę Buzek, Celinę Zawadę oraz Annę Zeman. Tegoroczna edycja dotyczyła Szkocji.

Pierwszym zadaniem, z jakim zmierzyli się uczestnicy, był test obejmujący historię, geografię oraz kulturę tego kraju.

W części drugiej należało przedstawić przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną.

Ostatnim punktem konkursu było odegranie scenki w języku angielskim.

Z zadaniami najlepiej poradziła sobie drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Koniakowie Rastoce w składzie: Artur Bielesz, Marcin Legierski i Samuel Rabin.

Drugie miejsce zajęły uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Istebnej: Zuzanna Przybyła, Zoe Secman oraz Marta Staniek .

Na trzecim miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaworzynce: Aleksandra Juroszek, Mikołaj Prządka oraz Tadeusz Galej

Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki a uczniowie wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością.

W przerwie mogliśmy posłuchać muzyki prezentowanej przez Anię Legierską, Karolinę Legierską i Wiktorię Legierską. Uczestnicy konkursu mogli również posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców naszych uczniów.

Konkurs został przygotowany i przeprowadzony przez panie: Katarzynę Leżańską- Czulak, Ewelinę Jochacy oraz Teresę Przybyłę.

Organizatorki dziękują pani Beacie Kawulok za udostępnienie sprzętu muzycznego i pracę w jury.