Strona gwna

Wyszukiwarka

Nasi górą!
18.04.2017.

Nasi górą, czyli o sukcesach istebniańskich gimnazjalistów w Cieszynie!

6 kwietnia 2017 r. w Katolickim Gimnazjum i Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie odbyła się gala powiatowego konkursu literacko - plastycznego Like dla książki. Nasi uczniowie, którzy dość licznie wzięli udział w owej imprezie, zostali uhonorowani wieloma nagrodami i pochwałami. Jury podczas ogłaszania wyników konkursu podkreślało wyjątkowość i głębię przemyśleń naszych gimnazjalistów. Szczególne słowa podziwu skierowane były do Jana Juroszka – ucznia kl. IIc, podopiecznego p. Ewy Czulak, który w kategorii klas I-II gimnazjum okazał się bezkonkurencyjny. Zdobył zatem nie tylko pierwsze miejsce za oryginalny esej o Biblii, ale również otrzymał nagrodę specjalną Wydawnictwa SBM. Redaktor Dominika Konior, wręczając to wyróżnienie, powiedziała: - Janek, opisał Biblię, co może wydawać się banalne, ale zrobił to wyjątkowo, z wielu perspektyw. Zadziwiające, że młody człowiek potrafił ukazać tak odważne i piękne przemyślenia.

Drugie miejsce w tej samej kategorii przypadło Mateuszowi Kukuczce z kl. IIa, a trzecie Anecie Jałowiczor - również uczennicy kl. IIa (obydwoje to podopieczni p. Cecylii Suszki). Mateusz nadesłał recenzję, ubogaconą przemyśleniami na temat powieści E. E. Schmitta pt. Dziecko Noego, natomiast Aneta popisała się kreacją artystyczną, tworząc własną wersję przygód Harrego Pottera. Ale to nie koniec naszych sukcesów, ponieważ jurorzy nagrodzili również istebniańskich gimnazjalistów w kategorii konkursu plastycznego. I tak II miejsce przyznano Julii Fiedor z klasy Ib, a wyróżnienie - Aleksandrze Legierskiej (również z kl. Ib). Obydwie uczennice to podopieczne p. Moniki Michałek. Wykonały one projekty okładek swych ulubionych książek.

Naszym uczniom serdecznie gratulujemy sukcesów i życzymy dalszego rozwoju talentów artystycznych!

Cecylia Suszka

Image