Strona gwna

Wyszukiwarka

TARGI EDUKACYJNE
05.05.2017.

Już od kilku lat w gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej organizowane są TARGI EDUKACYJNE. Tegoroczna prezentacja szkół ponadgimnazjalnych odbyła się 30 marca 2017r. w hali sportowej.

Przyszli absolwenci i ich rodzice mieli okazję w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami szkół średnich. Uczniowie mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami jakie oferuje dana szkoła, ale też porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, z nauczycielami i dowiedzieć się, jak nauka w danej szkole przebiega, jakie są przedmioty w liceach, technikach i szkołach zawodowych. Każda placówka posiadała swoje stanowisko z ulotkami, plakatami i broszurami dla młodzieży. Goście prezentowali się również ze strony praktycznej. Pokaz sztuk walki, kelnerski savoir-vivre, musztra zawodowa, to tylko kilka przykładów jak ciekawa dziś może być nauka.

W tym roku w targach wzięło udział ponad 20 szkół ponadgimnazjalnych. Większość z nich to placówki z naszego powiatu. Dodatkowo przyjechały także szkoły z Żywca, Bielska Białej, Brynku i Pszczyny.

Mamy nadzieję, że tego dnia każdy trzecioklasista znalazł ciekawą propozycję na dalsze lata nauki.

Sławomira Patyk i Magdalena Krężelok pedagodzy gimnazjum

zobacz zdjęcia