Strona gwna

Wyszukiwarka

Wręczenie nagród laureatom konkursu MIESZKAM W BESKIDACH
15.05.2017.

W tym roku odbyła się XXIV edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Mieszkam w Beskidach”. Konkurs rozszerzył swoje kategorie o sztukę słowa i film, dzięki czemu GRAND PRIX zdobyli uczniowie pani Ady Czernieckiej ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Istebnej-Zaolziu wysyłając na konkurs film prezentujący sposób w jaki społeczność uczniowska pielęgnuje tradycje góralskie.

27 kwietnia 2017 roku w Cieszyńskim Ośrodku Kultury „Dom Narodowy” odbyło się rozdanie nagród laureatom z Cieszyna, powiatu cieszyńskiego i Republiki Czeskiej. Z naszego istebniańskiego gimnazjum nagrody otrzymały uczestniczki mojego kółka plastycznego: Michalina Legierska i Dorota Sikora a także Aneta Jałowiczor – prowadzona przez mamę – Marię Jałowiczor – nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworzynce-Zapasiekach. Poza córką jeszcze kilkoro innych uczniów pani Jałowiczor także otrzymało nagrody w w/w konkursie. Nasza nauczycielka z gimnazjum Alicja Glebowicz-Gazurek zgłosiła na konkurs dwie córki – Natalię i Julię, i obydwie dziewczynki zostały nagrodzone. Podobnie jak moje dzieci – Paweł otrzymał II miejsce w swojej kategorii wiekowej, a dwuletnia Marta była jedną z dwojga najmłodszych uczestników.

Laureaci mogą być z siebie na prawdę dumni, gdyż na konkurs zgłosiło się około 7000 uczestników z 308 placówek oświatowych Polski, Czech, Słowacji i Ukrainy. Ponadto konkurs objęty jest patronatem śląskiego Kuratora Oświaty i małopolskiego Kuratora Oświaty, co podnosi jego rangę i daje punkty uczniom starającym się o przyjęcie do szkoły kolejnego szczebla. Serdecznie Wam gratuluję!

MagdaLena Krężelok

zobacz zdjęcia