Strona gwna

Wyszukiwarka

Grand Prix dla istebniańskiej grupy teatralnej!
22.06.2017.

6 czerwca 2017 roku nasza grupa teatralna udała się na koncert laureatów XVIII Miniatur Teatralnych Wojewódzkiego Przeglądu Krótkich Przedstawień Teatralnych i Monodramatów do Buczkowic, gdzie zostaliśmy uhonorowani najwyższą nagrodą przeglądu, a mianowicie Grand Prix. Było to szczególne wyróżnienie, zważywszy na fakt, iż w konkursie wzięło udział 35 podmiotów wykonawczych (jak głosi protokół konkursowy), w tym 21 grup teatralnych ze szkół podstawowych i gimnazjów województwa śląskiego.

Przesłuchania konkursowe odbywały się niemal miesiąc wcześniej, bowiem 18-19 maja. Pierwszego dnia prezentowały się szkoły podstawowe, drugiego – gimnazja. Nasi uczniowie przedstawili – dobrze już znaną – groteskową miniaturę teatralną Teatrzyk Zielonej Gęsi, która rozbawiła publiczność i zauroczyła jurorów (jeden z nich – Kuba Abrahamowicz, aktor i reżyser, laureat dwóch Złotych Masek - stwierdził, że podczas oglądania naszej inscenizacji, zapomniał o konkursie i poczuł się jak w prawdziwym teatrze!). Młodzi, istebniańscy artyści: Jakub Bielesz, Jan Chrapek, Julia i Natalia Czulak, Karolina Kobielusz, Kacper Kohut, Maria Krężelok, Karolina Kukuczka, Miłosz Suszka, Kinga Zawada genialnie odegrali swoje role, popisując się nie tylko dobrą dykcją czy swobodnym ruchem scenicznym, ale również świetną interpretacją ironicznych tekstów. Warto jeszcze dodać, że sztuka wyreżyserowana przez p. Ewę Czulak i p. Cecylię Suszkę zdobyła już Grand Prix podczas Powiatowego Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Teatralnych w Cieszynie, co tym mocniej utwierdza nas w przekonaniu, iż jest ona wyjątkowa i ze wszech miar profesjonalnie grana. W tym miejscu pragniemy pogratulować naszym podopiecznym, jak również złożyć gorące podziękowania za pomoc w przygotowaniu scenografii - pani Lenie Krężelok oraz oprawy muzycznej - pani Beacie Kawulok.

Mamy nadzieję, że utalentowana młodzież z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej

Image

Image

Image