Strona gwna

Wyszukiwarka

Kolorowy wernisaż z okazji Dnia Dziecka w Gimnazjum
21.06.2017.

Jak inaczej podkreślić ten wyjątkowy dzień niż poprzez kolory? Nagrodami w konkursie były kolorowanki, a dekoracjami wielobarwne, wykonane przez uczniów pompony z bibuły. Gimnazjaliści na co dzień nie chcą już być dziećmi, ale wszystko zmienia się z nadejściem 1 czerwca. Świętują ten dzień niezależnie od wieku.

Postanowiliśmy z grupą projektową uczcić 1 czerwca w formie kolorowego wernisażu podsumowującego II semestr aktywności plastycznej naszej młodzieży. Grupa uczniów biorąca udział w projekcie plastycznym zorganizowała konkurs zatytułowany: "OCZAMI DZIECKA", którego rozstrzygnięcie dokonało się także podczas tego kolorowego wernisażu. Uczestnicy projektu zorganiziowali wernisaż od samego początku do końca niemalże samodzielnie. Uraczyli nas domowymi wypiekami, wykonali gazetkę w holu, ale także zamieścili w ramach prace uczniów z opisami. Przekonali się na włąsnej skórze na czym polega organizacja tego typu przedsięwzięcia "od podszewki". 

Podczas otwarcia ekspozycji w gimnazjalnym holu o oprawę muzyczną zadbał utalentowany muzycznie uczeń trzeciej klasy - Kacper Legierski, który akompaniował uroczystości dyskretnymi melodiami płynącymi z keybordu.  Padło wiele ciepłych słów podziwu - pod adresem Kacpra, pod adresem młodych plastyków, oraz pod adresem organizatorów - czyli grupy projektowej. I tylko łezka się w oku kręci, że istytucja gimnazjum zniknie z mapy Trójwsi..

MagdaLena Krężelok

 Image