Strona gwna

Wyszukiwarka

Sprawozdanie z działań profilaktycznych w gimnazjum
08.06.2017.

06 czerwca 2017r. odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej na temat: „Cyberprzemocy oraz profilaktyki środków odurzających”. Prelekcję prowadził specjalista ds. narkomanii pan Ireneusz Brachaczek.

W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie gimnazjum z nauczycielami. Zajęcia były prowadzone w ciekawy i dynamiczny sposób. Przekazywane treści dotyczyły zagrożeń wynikających z eksperymentowania środkami psychoaktywnymi, obalały krążące wśród młodzieży mity o narkotykach i dopalaczach. Poruszony został również temat cyberprzemocy, która się nasila wśród młodzieży.

Tego typu działania są dzisiaj konieczne. Warto poszukiwać prawdy związanej ze stosowaniem środków psychoaktywnych u źródła, jak również mieć dobrą wiedzę o tym, jak bronić się przed różnymi formami cyberprzemocy. ds. narkomanii pan Ireneusz Brachaczek.Mamy nadzieję, że młodzież wyniosła wiele korzyści z tego spotkania dla siebie, że pomoże jej to w przyszłości dokonywać dobrych wyborów oraz że z większą ostrożnością będą się poruszali w świecie wirtualnym.

Pedagodzy gimnazjum