Strona gwna

Wyszukiwarka

Spotkanie integracyjne młodzieży gimnazjalnej z osobami niepełnosprawnymi
08.06.2017.

5 czerwca 2017r. w gimnazjum w Istebnej odbyło się kolejne spotkanie integracyjne. Wzięli w nim udział uczniowie naszego gimnazjum, osoby niepełnosprawne z Domu Pomocy Społecznej w Strumieniu oraz ze stowarzyszenia „Dobrze, że jesteś”.

W tym roku spotkanie miało formę warsztatów teatralnych, które poprowadziła pani Ewa Czulak. Uczestnicy chętnie włączyli się w różne ćwiczenia. W atmosferze radości i dobrej zabawy współpracowali z prowadzącym i ze sobą nawzajem. Zwięczeniem zajęć było przygotowanie w grupach, a następnie zaprezentowanie przed wszystkimi "Scenki z wakacji". Pojawiły się brawa i radość ze wspólnie wykonanego zadania :-)

W dalszej części programu zaprosiliśmy naszych gości na boisko "Pod Skocznię", gdzie odbyły się różne zajęcia rekreacyjno - sportowe oraz grill z pieczeniem kiełbasy i pysznym ciastem. Zmęczeni, ale szczęśliwi cieszyliśmy się swoim towarzystwem rozmawiając o tym wszystkim, co się wydarzyło :-)

Jesteśmy wdzięczni wszystkim, dzięki którym to spotkanie mogło się odbyć. Lata współpracy pokazują, że warto podejmować takie działania. Dzięki nim wzrasta wrażliwość ludzi na siebie nawzajem, przełamują się różne bariery, buduje się atmosfera życzliwości, współpracy i pomocy. Cieszymy się, że młodzież gimnazjum bardzo chętnie włącza się w organizację takich spotkań i z zaangażowaniem bierze w nich udział :-)

Pedagodzy gimnazjum