Strona gwna

Wyszukiwarka

Sprawozdanie z rozpoczęcia roku szkolnego
06.09.2017.

4 września rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.

Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów naszej szkoły była niecodzienna, bowiem odbyła się po raz pierwszy w dwóch placówkach: klasy „0” i nauczanie zintegrowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast klasy 4-7 i oddziały gimnazjalne w budynku dawnego gimnazjum.
lejny rok szkolny. Pewnie wielu uczniów z żalem żegnało wakacje, bo jak zawsze trwały za krótko, ale mamy nadzieję, że znalazła się przynajmniej garstka takich, którzy do szkoły powrócili z radością choćby dlatego, aby spotkać koleżanki i kolegów.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów naszej szkoły była niecodzienna, bowiem odbyła się po raz pierwszy w dwóch placówkach: klasy „0” i nauczanie zintegrowane w budynku Szkoły Podstawowej nr 1, natomiast klasy 4-7 i oddziały gimnazjalne w budynku dawnego gimnazjum.

Otwarcia uroczystości rozpoczęcia nowego roku szkolnego w budynku SP dokonała pani wicedyrektor Elżbieta Krężelok. Powitała wszystkich zebranych rodziców, przedszkolaków, uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, życząc uczniom wiary we własne możliwości, a nauczycielom i rodzicom wytrwałości w walce o tożsamość i marzenia dzieci. Życzyla także, aby rok ten upłynął na spełnianiu marzeń, a każda mała porażka była fundamentem przyszłego sukcesu. Następnie klasy drugie krótkim programem artystycznym powitały najmłodszych uczniów – pierwszoklasistów. Ponadto uczniowie klas 0 i 1 otrzymali słodkie upominki. Potem uczniowie rozeszli się do sal na spotkania z wychowawcami.

W budynku gimnazjum uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu, potem pan dyrektor Robert Biernacki przywitał wszystkich uczniów, a zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej placówce. W swoim przemówieniu podkreślał, jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i rzetelna praca od samego początku. Bardzo ważnym aspektem, który poruszył Pan dyrektor jest dbałość o mienie szkolne oraz sprawy bezpieczeństwa uczniów na terenie szkoły. Potem głos zabrali wójt Gminy Istebna pan Henryk Gazurek oraz proboszcz istebniańskiej parafii ks. Tadeusz Pietrzyk.

Następnie uczniom klas czwartych przedstawiono wychowawców. Opiekunowie zabrali swoich podopiecznych do pracowni, a następnie oprowadzili ich po szkole. Największe emocje na pewno przeżywali czwartoklasiści. Nauka w drugim budynku popularnie zwanym dużym nobilituje, a spotkanie z nowymi nauczycielami budzi zrozumiały niepokój .Trzymamy kciuki!

Pozostałe klasy również spotkały się z wychowawcami w salach lekcyjnych.

W ten sposób rozpoczęto kolejny rok nauki. Wszystkim życzymy udanego roku szkolnego, a dla pesymistów mamy dobrą wiadomość – kolejne wakacje na pewno nadejdą już za 10 miesięcy!

  na pewno nadejdą!