Strona gwna

Wyszukiwarka

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
12.11.2017.

29 września obchodziliśmy w naszej szkole VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. Ma ona na celu zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób, a także uświadomić, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w codziennym życiu.

Poprzez wspólną zabawę łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie – w każdej chwili – kiedy patrzymy na zegarek, wstukujemy numer telefonu, liczymy pieniądze. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

W tym dniu w naszej szkole zostały przeprowadzone „egzaminy” ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach 4-7 szkoły podstawowej oraz 2-3 gimnazjum. Uczniowie losowali karteczki z działaniami do wykonania, otrzymując w ten sposób dziesięciocyfrowe kody. Wśród poprawnie rozszyfrowanych kodów znajdowały się losy „wygrywające”. W nagrodę za bezbłędną znajomość tabliczki mnożenia uczniowie otrzymywali tabliczkę czekolady.

Akcję przygotowały nauczycielki matematyki Barbara Bołdys-Żegocka, Gizela Kubica i Grażyna Pince-Polok.

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Miejmy nadzieję, że to matematyczne święto wejdzie na stałe do naszego szkolnego kalendarza.

Grażyna Pince-Polok
nauczycielka matematyki