Strona gwna

Wyszukiwarka

Dzień Nauczyciela
17.11.2017.

18 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, którą uświetniło przedstawienie teatralne przygotowane przez uczniów zarówno szkoły podstawowej, jak i oddziałów gimnazjalnych pod kierunkiem Cecylii Suszki i Haliny Skrzydłowskiej. Montaż słowno – muzyczny, w którym zagrali: Magdalena Gazurek, Eliza Małyjurek i Marzena Zembik (kl. Vb), Julia Czulak (kl. IIa), Natalia Czulak (kl. IIb), Marta Fiedor, Mateusz Kukuczka, Wiktoria Legierska, Dorota Zembik (kl. IIIa), Maria Krężelok, Karolina Kukuczka, Zofia Kukuczka, Kinga Zawada (kl. IIIc), Karol Kawulok, Radosław Kawulok, Dawid Łupieżowiec (kl. IIId) w metaforyczny sposób przedstawiał życie człowieka – ciągłego wędrowca, poszukiwacza własnych ścieżek, tropiciela egzystencjalnych tajemnic. Spektakl oparty na poezji Z. Herberta, T. Różewicza, A. Zagajewskiego, L. Staffa oraz P. Nerudy, do którego muzykę opracowała B. Kawulok, został świetnie zagrany przez naszą młodzież. Doskonale komponował się także z symboliczną scenografią, którą opracowały p. Magda Lena Krężelok oraz p. Danuta Konarzewska.

Po inscenizacji przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli życzenia, jak również wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom i pracownikom obsługi.