Strona gwna

Wyszukiwarka

Sukces Marii Krężelok w Bielsku-Białej
30.01.2018.

Sukces Marii Krężelok w Bielsku – Białej

26 stycznia 2018r. odbył się IV Konkurs Recytatorski Niektórzy lubią poezję organizowany przez Miejski Dom Kultury im. W. Kubisz w Bielsku - Białej. W dwóch kategoriach wiekowych (gimnazjum, liceum) zaprezentowało się około czterdziestu uczestników.

Naszą szkołę reprezentowały uczennice oddziałów gimnazjalnych: Maria Krężelok (kl.III c) i Julia Kukuczka (kl. IIa) – podopieczne p. Cecylii Suszki. Konkurs, który polegał na wyrecytowaniu dowolnego wiersza Wisławy Szymborskiej, dostarczył nam wielu emocji i wrażeń artystycznych. Uczestnicy – zwłaszcza ci przygotowywani przez profesjonalistów, czyli często aktorów czy instruktorów teatralnych – prezentowali mistrzowską interpretację utworów naszej noblistki. Tym bardziej zasługuje na podkreślenie fakt, iż w gronie konkursowych laureatów znalazła się nasza uczennica – Maria Krężelok – która świetnie wyrecytowała wiersz Nieczytanie, za co otrzymała III miejsce i liczne gratulacje ze strony jurorów.

I my przyłączamy się do owych gratulacji, a jednocześnie mamy cichą nadzieję, że sukces Marysi zostanie powtórzony, bo już za rok kolejna edycja tegoż konkursu!

Cecylia Suszka
Image

Image