Strona gwna

Wyszukiwarka

"Sukces uczniów SP 1 Istebna na Powiatowym Konkursie Czytelniczym"
31.01.2018.
14. grudnia uczniowie naszej szkoły SP 1 Istebna wzięli udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym organizowanym pod hasłem „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Organizatorami konkursu od sześciu lat są Szkoła Podstawowa im. Trzech Braci w Hażlachu oraz Wójt Gminy Hażlach. Patronat nad imprezą objęło Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zaproszeni uczniowie klas V-VII szkół podstawowych Powiatu Cieszyńskiego zmagali się z powieścią Hanny Ożogowskiej pt. "Za minutę pierwsza miłość". Konkurs składa się z dwóch etapów. Uczniowie najpierw piszą składający się z czterdziestu pytań test sprawdzający znajomość lektury. Następnie prace są sprawdzane przez członków komisji i wylosowanych nauczycieli- opiekunów. Do drugiego etapu kwalifikuje się tylko dziesięcioro najlepszych czytelników. Laureat konkursu zostaje wyłoniony po dodatkowym sprawdzeniu jego wiedzy na temat lektury, pojęć z zakresu teorii literatury oraz biografii autora w formie odpowiedzi ustnych oraz krzyżówki.

W tym roku godnie reprezentowali nasza szkołę : Zuzanna Przybyła z klasy 6a, Oliwia Matuszny z klasy 7b, Marcel Czerniecki z klasy 6b.

Do ścisłej dziesiątki zakwalifikowała się uczennica klasy 7b - Agnieszka Kulik i otrzymała wyróżnienie.

Wielkie gratulacje!

opiekun Magdalena Czepczor

Image

Image

Image

Image