Strona gwna

Wyszukiwarka

"Serce roście, patrząc na te sukcesy"
09.02.2018.

"Serce roście, patrząc na te sukcesy"

Niecodziennym sukcesem mogą pochwalić się nasi uczniowie, którzy - dzięki rzetelnej nauce pod czujnym okiem swych opiekunek - dostali się do wojewódzkiego etapu konkursu przedmiotowego z geografii oraz matematyki. A mowa tu o Mateuszu Kukuczce z klasy 3a, Anecie Jałowiczor z klasy 3a i Annie Haratyk z klasy 3c ( podopiecznych p. Ewy Kożdoń Waligóry) oraz Filipie Gruszce z klasy 3f (podopiecznym p. Anny Dziewior), którzy zakwalifikowali się do finału Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego, uzyskując tym samym tytuł finalisty. Z kolei finalistką Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego została Ewa Kulik z klasy 7a (uczennica p. Grażyny Pince- Polok). Sukces naszych uczniów to efekt ich żmudnych i czasochłonnych przygotowań, ale też ofiarnej pracy ich opiekunek. Wszystkim: uczniom i nauczycielkom serdecznie gratulujemy i mamy nadzieję, że reprezentanci istebniańskiej szkoły zostaną laureatami tegorocznych olimpiad przedmiotowych.

Na gratulacje zasługują również inni gimnazjaliści, a mianowicie Krystyna Martynko z klasy 3a ( opiekun Ewa Kożdoń Waligóra) oraz Jacek Szpak z klasy 3e ( opiekun Anna Dziewior), którzy w październiku 2017 roku zdobyli wyróżnienie w konkursie fotograficznym pt: „Krajobraz i przyroda województwa śląskiego” organizowanym przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego.

Jak podsumować owe osiągnięcia? Krótko i zwięźle, stosując parafrazę słynnego cytatu Jana Kochanowskiego :„Serce roście, patrząc na te sukcesy”!

Cecylia Suszka, Ewa Kożdoń- Waligóra