XV FINAŁ WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W GIMNAZJUM
09.01.2007.
W XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy włączyło się po raz kolejny Gimnazjum im. Jana Pawła II w Istebnej. W akcję zaangażowało się Szkolne Koło PCK, Samorząd Uczniowski, nauczyciele szkoły.
Celem akcji było ratowanie życia dzieci poszkodowanych w wypadkach i nauka udzielania pierwszej pomocy.Sztab przy Gimnazjum w Istebnej miał wyznaczone następujące zadania organizacyjne: wybór kwestujących, organizację dowozu i odwozu uczniów.
Opracowano również plakaty i ulotki informacyjne. Kolejnymi zadaniami było przyjmowanie rozliczeń, liczenie pieniędzy oraz organizacja koncertu.
Młodzież z wielkim zaangażowaniem kwestowała całą niedzielę 14 stycznia na terenie Trójwsi: w Istebnej, Jaworzynce i Koniakowie. Zebrała do puszek 5502,82 zł + 198,50 koron, 230centów i 5 euro. Podczas kwestowania dyżurowali też nauczyciele, sprawując nadzór nad bezpieczeństwem młodzieży.
Również w parafii ewangelickiej odbył się koncert, którego dochód 424,35 zł przekazał proboszcz Alfred Staniek na rzecz Wielkiej Orkiestry.
O godzinie 1730 rozpoczął się w gimnazjum Koncert Wielkiej Orkiestry.
Impreza została zorganizowana przy współudziale Gminnego Ośrodka Kultury w Istebnej, który zajął się doborem zespołów regionalnych. Wystąpiły kolejno zespoły: Mała Istebna, dziecięcy zespół regionalny p. Moniki Wałach, Wałasi oraz Istebna.
Zdolności aktorskie pokazali uczniowie gimnazjum z klasy IIa, którzy pod okiem p. Ewy Czulak przedstawili parodię „Balladyny” J. Słowackiego. Na koniec publiczność bawił kabaret FiC z klasy IId, który pokazał kilka przezabawnych skeczy. W czasie koncertu licytowano gadżety uzyskując 132,42 zł.
Podczas imprezy otwarta była kawiarenka, za którą odpowiedzialny był Samorząd Szkolny oraz Spółdzielnia Uczniowska „Dziupla”.
Koncert Wielkiej Orkiestry zakończył się tradycyjnym „Światełkiem do nieba”. Za pomoc w organizacji XV Finału WOŚP kierujemy podziękowania Urzędowi Gminy, pracownikom GOK w Istebnej, Policji oraz Rodzicom naszych uczniów za pieczenie ciast.
W organizację i przebieg tej jakże pożytecznej i szlachetnej inicjatywy zaangażowali się następujący nauczyciele:
Ewa Kożdoń-Waligóra, Grażyna Pince-Polok, Katarzyna Leżańska-Czulak, Alicja Glebowicz-Gazurek, Agnieszka Byrtus, Elżbieta Szarzec, Anna Legierska, Barbara Matuszny, Agnieszka Juroszek, Anna Łacek, Anna Probosz, Gizela Kubica, Aleksandra Kawulok, Elżbieta Krężelok, Barbara Mojeścik.