Strona gwna

Wyszukiwarka

Istebniański kabaret gimnazjalny nagrodzony w Cieszynie!
12.03.2018.

Od 5 do 6 marca 2018 r. w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie odbywał się Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Artystycznych Śląska Cieszyńskiego. W imprezie wzięło udział łącznie 30 grup: muzycznych, tanecznych, folklorystycznych i teatralnych. W kategorii tych ostatnich wystąpili również uczniowie naszej szkoły, którzy zaprezentowali się w scence kabaretowej Gorączka walentynkowej nocy. Minispektakl wyreżyserowany przez Cecylię Suszkę, do którego scenariusz napisała Karolina Kohut (IIIa), spodobał się zwłaszcza zgromadzonej w cieszyńskim teatrze publiczności. Widzowie reagowali bowiem co i rusz spontanicznymi salwami śmiechu i okrzykami zadowolenia. Aktorzy, czyli gimnazjaliści z klasy IIIa: Aneta Jałowiczor, Filip Juroszek, Karolina Kohut, Natalia Krężelok, Mateusz Kukuczka, Wiktoria Legierska, Bartek Wawrzacz i Justyna Zogata zaprezentowali się świetnie i nie pozwolili sobie na jakikolwiek paraliż wywołany stresem z racji debiutu na deskach autentycznego teatru. Ich trud i gra pełna ekspresji zostały docenione przez jurorów, którzy przyznali naszemu zespołowi trzecie miejsce.

Wszystkim istebniańskim młodym artystom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Cecylia Suszka

zobacz zdjęcia