Strona gwna

Wyszukiwarka

Marta Fiedor z Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Istebnej podbija serca Jury
12.03.2018.

W dniu 09.03.2018r.w Chorzowskim Centrum Kultury odbył się XXVII Konkurs Recytacji w Mowie ¦l±skiej. Wyst±piło tam 20 finalistów z całego regionu ¶l±skiego.Tradycj± jest udział naszych uczniów w tym renomowanym konkursie. W tym roku w finale wzięło udział 10 laureatów z gimnazjów i liceów, w tym dwie nasze uczennice, podopieczne p.Alicji Glebowicz-Gazurek, a mianowicie - Marta Fiedor z klasy 3a oraz Kinga Zawada z klasy 3c (obie pięknie się zaprezentowały) oraz 10 uczniów szkół podstawowych. Finali¶ci byli wyłonieni w eliminacjach Konkursu Recytacji w Mowie ¦l±skiej, które odbyły się 21.02.2018r. w Chorzowie Batorym.

Uczniów podczas 27 finału konkursu oceniało jury, w skład którego wchodziły: dr hab. Mirosława Siuciak - profesor w Zakładzie Historii Języka Polskiego Uniwersytetu ¦l±skiego, od 2016 roku dyrektor Instytutu Języka Polskiego U¦ im. Ireny Bajerowej (przewodnicz±ca), Helena Synowiec z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej U¦, Danuta Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej U¦ oraz Halina Pisarkowa, polonistka IV LO w Chorzowie.

Marta Fiedor zdobyła zaszczytne 2 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Wspaniale zaprezentowała tekst na podstawie utworu Karola Piagzy "Ta gału¶ka mo łoci". Pierwsze miejsce zaj±ł Daniel Zimoch z IV Liceum Ogólnokształc±ce w Chorzowie, który recytował tekst pt. "Auto z giełdy"(Daniel wzi±ł udział w tym konkursie już czwarty raz), a trzecie - Daniel Gorcziński z II Liceum Ogólnokształc±ce w ¦więtochłowicach. Wyróżnienie otrzymała Weronika Namysło z Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Piekarach ¦l±skich (zeszłoroczna laureatka trzeciego miejsca). Jest to wielki sukces naszej uczennicy, tym bardziej że była najmłodsz± laureatk±, pozostałe miejsca zajęli liceali¶ci.

To już kolejny rok, w którym uczennica naszej szkoły podbija serca tak znakomitego jury. W ubiegłym roku Łukasz Kukuczka oraz Kacper Legierski także byli laureatami tego konkursu.

Marcie serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w życiu.

Opiekun:Alicja Glebowicz-Gazurek

Image

Image