Szkolne sztafety bezkonkurencyjne w województwie!
09.03.2018.
Rozegrany na Kubalonce w dniu 28.02.2018 wojewódzki finał szkolnych sztafet w biegach narciarskich zdominowały ekipy ZSP Istebna, które wygrały kategorie Igrzysk Dzieci dziewcząt w składzie :

• Julia Rocka
• Martyna Michałek
• Elzbieta Zawada
Chłopców w składzie:

• Zawada Szymon
• Marcin Michałek
• Paweł Kawulok
• Kacper Juroszek
oraz zajęły w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej drugie miejsce sztafeta chłopców:

• Kamil Kajzar
• Wojtas Wiktor
• Zawada Jan
• Kawulok Piotr
Trzecie miejsce drużyna dziewcząt w składzie:

• Anna Kobielusz
• Karolina Kukuczka
• Jolanta Jałowiczor
• Anna Probosz

Trzeba dodać, że zwłaszcza w starszej grupie wiekowej nasze sztafety były mocno osłabione z powodu chorób, które dotknęły wielu "pewnych" członków sztafet a mimo to zdołały one stanąć na podium zawodów.
W czasie zawodów szkolnych ich opiekunami i odpowiedzialnymi za przygotowanie sprzętu byli  Jarosław Hulawy wraz z Małgorzatą Galej.

Sztafetowa dominacja ZSP w Istebnej!
W dniu22 02.2018 na Trasach Kubalonki Zespól Szkolno Przedszkolny był organizatorem Gminnych i Powiatowych zawodów w biegach narciarskich.
Sztafety Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Istebnej reprezentowane przez biegaczy MKS Istebna wygrały cztery kategorie rozegranych w Istebnej Kubalonce powiatowych i gminnych zawodów szkół w sztafetach. Nasze sztafety zdecydowanie pokonały innych uczestników imprezy w kategorii dziewcząt i chłopców zarówno w Igrzyskach Dzieci jak i Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Poniżej przedstawiam skład sztafet: dziewcząt dzieci w składzie :

• Julia Rocka
• Martyna Michałek
• Elzbieta Zawada
Chłopców dzieci w składzie:

• Zawada Szymon
• Marcin Michałek
• Paweł Kawulok
• Kacper Juroszek
oraz w Igrzyskach Młodzieży Szkolne sztafeta chłopców:

• Kamil Kajzar
• Wojtas Wiktor
• Zawada Jan
• Kawulok Piotr
drużyna dziewcząt w składzie:

• Anna Kobielusz
• Karolina Kukuczka
• Jolanta Jałowiczor
• Anna Probosz
Opiekunami i organizatorami zawodów byli Jarosław Hulawy i Małgorzata Galej. Dziekujemy szczególnie Jackowi Kohutowi za nieoceniona pomoc przy zawodach .

Opracowała Małgorzata Galej