Strona gwna

Wyszukiwarka

Recytatorskie sukcesy naszych uczennic Bielsku - Białej!
12.04.2018.

6 kwietnia 2018 r. w Bielsku – Białej odbył się XX Rejonowy Konkurs Recytatorski. Podzielony był na trzy kategorie wiekowe: I – III, IV – VI, VII – II i III (odziały gimnazjalne). Wśród uczestników konkursu znalazły się też uczennice naszej szkoły: Julia Rucka z klasy Vb, Martyna Białożyt z kl. III f (oddziały gimnazjalne) oraz Maria Krężelok z III c (odziały gimnazjalne). Poziom prezentacji recytatorskich był – co podkreślali jurorzy omawiający wyniki – zaskakująco wysoki i wyrównany. Należy też podkreślić, że stający w szrankach konkursowych recytatorzy to nierzadko podopieczni profesjonalistów: aktorów, instruktorów teatralnych czy animatorów kultury. Z tym większą satysfakcją zatem pragniemy poinformować, iż dwie nasze uczennice, które w I Gminnym Konkursie Recytatorskim zdobyły pierwsze miejsca zostały laureatkami bielskiego konkursu. Martyna Białożyt (podopieczna p. Moniki Michałek) zdobyła I miejsce w najstarszej grupie wiekowej i została zakwalifikowana do Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a Julia Rucka (uczennica p. Cecylii Suszki) w drugiej kategorii wiekowej uplasowała się na miejscu trzecim.

Dziewczyny przyjęły werdykt ze wzruszeniem, nie zabrakło nawet łez. Cieszymy się zatem razem z nimi i jesteśmy dumni, iż nasze skromne i pełne naturalności uczennice zyskały uznanie tak znamienitego grona jurorów. Gratulujemy im z całego serca, a Martynie życzymy powodzenia w ostatnim, ogólnopolskim etapie konkursu!

Cecylia Suszka

Image

Image

Image

Image