Strona gwna

Wyszukiwarka

Sprawozdanie z Targów Edukacyjnych
20.05.2018.

5 kwietnia 2018r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Istebnej odbyły się Targi Edukacyjne. W wydarzeniu wzięło udział 20 szkół ponadgimnazjalnych – głównie z powiatu cieszyńskiego, ale było również kilka szkół spoza naszego powiatu.

Po oficjalnym powitaniu gości i uczniów, każda szkoła miała możliwość krótkiej prezentacji. Uczniowie trzecich klas gimnazjum oraz ich rodzice mieli okazję w jednym miejscu spotkać się z przedstawicielami szkół średnich. Nasi przyszli absolwenci mogli nie tylko zapoznać się z kierunkami, jakie oferuje dana szkoła, ale też porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami oraz nauczycielami tych szkół. Dopytywali się, jak przebiega nauka w danej szkole, czym konkretnie różni się edukacja w liceach, technikach i szkołach branżowych. Każda placówka posiadała swoje stanowisko z ulotkami, plakatami i broszurami dla młodzieży. Goście prezentowali się również ze strony praktycznej. Pokaz sztuk walki, kelnerski savoir-vivre, musztra zawodowa, to tylko kilka przykładów jak ciekawa dziś może być nauka. Trzecioklasiści byli wyraźnie zainteresowani tym spotkaniem a niektóre stanowiska cieszyły się szczególnym powodzeniem.

Targi Edukacyjne są stałym elementem programu doradztwa zawodowego, realizowanego przez naszą szkołę. Od 13 lat jest to cenny punkt w ugruntowaniu wiedzy z tego zakresu. W opinii rodziców – bardzo dobry i potrzebny, gdyż niektórzy młodzi ludzie mają nie lada problem z wyborem szkoły ponadpodstawowej. W trakcie Targów organizowana jest również prelekcja dla rodziców, podczas której pedagodzy przekazują najcenniejsze informacje, związane z wyborem dalszej ścieżki kształcenia dla ich dzieci.

Mamy nadzieję, że tego dnia każdy trzecioklasista znalazł ciekawą propozycję na dalsze lata nauki.

Magdalena Krężelok, Sławomira Patyk, Sylwia Biegun – pedagodzy

zobacz zdjęcia