Strona gwna

Wyszukiwarka

Istebniańska młodzież nagrodzona na Teatraliach w Wiśle
21.05.2018.

17 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Wiśle odbyły się jubileuszowe X Wiślańskie Teatralia Międzygimnazjalne, organizowane przez Szkołę Podstawową nr1 im. P. Stalmacha. Naszą społeczność szkolną reprezentowali uczniowie klasy IIIa oddziałów gimnazjalnych: Aneta Jałowiczor, Filip Juroszek, Karolina Kohut, Natalia Krężelok, Mateusz Kukuczka, Wiktoria Legierska, Jan Probosz, Bartłomiej Wawrzacz, Justyna Zogata, którzy – pod kierunkiem p. Cecylii Suszki - zaprezentowali się w dwóch scenkach kabaretowych. Pierwsza z nich - Gorączka walentynkowej nocy - zdobyła II miejsce, natomiast druga – Egzamin – III miejsce. Ponadto jury przyznało nagrodę indywidualną Karolinie Kohut, która swoją rolę - rozczarowanej życiem kobiety - odegrała z dużą dozą ekspresji i komizmu.

Uczniom i opiekunce należą się serdeczne gratulacje! Warto jednak dodać, że tegoroczne Wiślańskie Teatralia były niestety ostatnie, co – rzecz jasna – jest konsekwencją wdrażanej od roku reformy edukacyjnej. Mamy jedynie nadzieję, iż w przyszłości pojawi się równie atrakcyjna forma rywalizacji dla grup teatralnych w naszym rejonie.

Cecylia Suszka
Image

Image

Image