Strona gwna

Wyszukiwarka

Sukcesy naszych uczniów w cieszyńskim konkursie literackim!
21.05.2018.

17 maja 2018r. w Katolickim Liceum im. św. Melchiora Grodzieckiego w Cieszynie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego Jak będzie wyglądał świat za 50 lat? Łącznie na konkurs napłynęło kilkadziesiąt prac w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. Organizatorzy podkreślali, iż nikt z nich nie spodziewał się takiego odzewu i takiego poziomu.

Marta Nieroda – polonistka ucząca w katolickiej placówce, w wywiadzie dla „Gwiazdki Cieszyńskiej”, przyznała: ”Nie spodziewałam się, że młodzież gimnazjalna i uczniowie szkoły podstawowej potrafią tak pięknie pisać. Niektóre prace czytałam dwukrotnie, aby upewnić się, że dokonałam właściwego wyboru. Moja uwaga została zwrócona na jak najcelniejsze ujęcie tematu, na język wypowiedzi, stosowane dialogi... Wybrałam prace, które ujęły mnie pod wieloma względami. Jestem jednak pełna podziwu dla wszystkich piszących, bo zaprezentowali lekkość pióra i bogactwo językowe, co dowodzi temu, że czytają książki. Pełna podziwu jestem również dla bogatej wyobraźni młodych ludzi”.

Te słowa uznania dotyczyły również naszych uczniów, którzy okazali się bezkonkurencyjni w obu kategoriach wiekowych. Otóż, spośród szkół podstawowych najlepszą pracę pt. Rok 2068 napisała Maja Tomica z klasy VIIa , uczennica p. Magdaleny Czepczor, natomiast wśród gimnazjalistów najlepszym okazał się Mateusz Kukuczka z klasy IIIa, podopieczny p. Cecylii Suszki, który zatytułował swoje opowiadanie Wyprawa. Należy zaznaczyć, że Mateusz jako nagrodę otrzymał „Złotą Legitymację”, uprawniającą do bezpłatnego uczenia w Katolickim Liceum w cyklu trzyletnim.

Dwa pierwsze miejsca dla naszej szkoły to naprawdę osiągnięcie spektakularne! Uczniom i opiekunkom serdecznie gratulujemy, a w przyszłości życzymy podobnych sukcesów.

Cecylia Suszka

Image